"No, hezkej kluk," okomentoval svůj fotoobraz Šporcl

20. 9. 2011
"No, hezkej kluk," okomentoval svůj fotoobraz Šporcl
Houslový virtuoz Pavel Šporcl (38) včera (19. 9.) strávil několik hodin v péči špičkových lékařů pražské Bulovky. Naštěstí ne jako pacient, ale jako host oslav 80 let této nemocnice.

Další šok houslistovi připravil ředitel nemocnice MUDr. Petr Zajíc a renomovaný fotograf Jadran Šetlík. Těsně před jeho koncertem mu společně odhalili fotoobraz, který Šporcla zachycuje s jeho pověstnými modrými houslemi.

"No, hezkej kluk," okomentoval po chvíli ticha houslista sám sebe a vyvolal tím malý záchvat smíchu v sále.

Pavel si nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat. Zájem o jeho vystoupení je obrovský, a tak téměř počítá minuty, které mu zbývají na cvičení a na rodinu. "Je to někdy opravdu docela honička. Naplánovaných koncertů mám v kalendáři plno a plno dostávám i proseb a žádostí, abych zahrál na charitativních akcích. Doslova bych řekl, že charitou bych se mohl živit," řekl s úsměvem Pavel Korzu.

Hned ale zvážněl a vysvětlil, že akce "zadarmo" dělá rád. Nedávno hrál v kostele v Nymburce, rád přijme pozvání i mezi děti z dětských domovů a nenechal se dlouho přemlouvat, aby zahrál třeba na vernisáži výstavy k osmdesáti letům pražské Nemocnice Na Bulovce.

"Hudba je má práce a hlavně životní koníček, takže rád ji prezentuji nemocným, dětem, školákům i těm, kteří prostě nemohou na mé koncerty přijít," vysvětlil Šporcl.

K muzice vede i své dvě ratolesti, dvouletou Sofinku a čtyřletou Violetku. "Moje holky mají talent a hudba je baví. Nevím, jak to bude za pár let, ale doufám, že půjdou v mých stopách," pochlubil se houslista. Nad otázkou, zda jednou třeba nepůjdeme na koncert rodinného Šporclova kvarteta, se jen pousmál a řekl: "Proč ne, kdoví?"


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Od rána jste jako rybičky, čímž tak trochu rušíte jiné členy rodiny, kteří si chtějí přispat. Raději se běžte věnovat činnosti někam ven, tam vás nikdo neuslyší. Potíže s rodiči…

Nejčtenější články

Doporučujeme