Nokia 8910, jak se vám líbí?

22. 2. 2002
Nokia 8910, jak se vám líbí?
Ztělesnění elegance a vytříbenosti. Společnost Nokia představila nový mobilní telefon luxusní kategorie, který ztělesňuje technickou dokonalost, vybranou eleganci a vyspělou funkčnost. Nokia 8910 dokonale vyhovuje právě těm, kteří v životě oceňují to nejlepší.

Nokia 8910, jak se vám líbí?

Ztělesnění elegance a vytříbenosti
Ukázkově navržený telefon s krytem z titanu a s vyspělou funkčností

Společnost Nokia představila nový mobilní telefon luxusní kategorie, který ztělesňuje technickou dokonalost, vybranou eleganci a vyspělou funkčnost. Nokia 8910 dokonale vyhovuje právě těm, kteří v životě oceňují to nejlepší. Spojuje precizní mechanické a materiálové provedení s technologiemi GPRS a Bluetooth. Zahájení dodávek telefonu Nokia 8910 je plánováno na druhé čtvrtletí letošního roku.

"Nokia 8910 dává výrazům technická vyspělost a špičkový design nový význam. Jedinečná elegantní koncepce, ladné provedení a špičková funkčnost jsou příslovečnou tečkou za technickou dokonalostí. Vysoce kvalitní design, čisté linie a luxusní provedení reprezentují majitele. Jsme přesvědčeni, že se Nokia 8910 stane novou ikonou mezi mobilními telefony pro ty, kteří mají vytříbený vkus a dovedou ocenit kvalitu a styl," řekl Eero Miettinen, ředitel navrhování skupiny Nokia Mobile Phones.

Výrazným prvkem designu telefonu Nokia 8910 je atraktivní kryt z titanu. Tento materiál nabízí velkou odolnost při zachování nízké váhy a dává telefonu luxusní provedení. Nokia 8910 je prvním telefonem společnosti Nokia, který využívá na vnější pouzdro titan.
Dalším prvkem designu telefonu Nokia 8910 je nápaditý vysunovací mechanismus. Telefon se vysunuje vzhůru a přitom se odhalují stylové, chromově provedené klávesy. Bíle podsvícený displej s vysokým rozlišením a zobrazením ve stupních šedi nabízí vylepšenou vizuální čitelnost.

Nokia 8910 je vybavena technologiemi WAP (Wireless Application Protocol) přes GPRS (General Packet Radio Service) a Bluetooth, které nabízejí rychlé a pohodlné připojení k mobilním službám.

Dalšími atraktivními vlastnostmi jsou dynamická paměň, která inteligentně přiděluje prostor v adresáři pro 500 položek s několika jmény a čísly, osobní tóny upozornění, jež usnadňují identifikaci skupin volajících, hlasové příkazy, hlasový záznamník a hlasové vytáčení.

Mezi další funkce telefonu Nokia 8910 patří:

  1. spořič displeje s možností úspory energie telefonu
  2. možnost zobrazení stylových analogových a digitálních hodin jako spořiče

displeje

  1. hlasové vytáčení, nahrávání až tříminutového záznamu, hlasové příkazy

(pro profily, hlasovou schránku, hlasový záznamník a infračervené spojení)

  1. konferenční volání až se šesti účastníky
  2. 4 hry (Snowboarding, Snake II, Bantumi, Pairs II)
  3. připojení pomocí protokolů IrDA a Bluetooth (připojení k PC pro přenos

dat a faxů, přenos zvuku)

  1. provoz v sítích EGSM 900/GSM 1800, GPRS, HSCSD
  2. doba hovoru: až 4 hodiny
  3. pohotovostní doba: až 300 hodin
  4. rozměry: váha 110 g, objem 83 cm3

zdroj: Nokia Mobile Phones Communications

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolegové se diví, že jste nevrlí a sklíčení. Vždyť plníte svou práci stále dobře, jen pomaleji. Radí vám, ať se tolik nestresujete. Mají pravdu. Zvýšený stres má na svědomí nevhodné…

Nejčtenější články

Doporučujeme