Nora Fridrichová: Ten, kdo vymyslel make-up, by měl dostat Nobelovu cenu.

19. 11. 2012
Nora Fridrichová: Ten, kdo vymyslel make-up, by měl dostat Nobelovu cenu.
V patnácti si hlídala každé deko navíc. Dnes místo toho sází známá novinářka na větší velikosti oblečení a kuchařské umění svého partnera... Kdy se nejvíce cítí být ženou?

* Jak moc je u vás v posledních měsících aktuální slovo dieta?

Není, a ani by být nemělo, protože už šest měsíců plně kojím. Navzdory tomu poprvé v životě nemám žádné problémy s váhou. Ačkoli jsem v těhotenství přibrala přes dvacet kilo, polovinu jsem nechala v porodnici a tu druhou jsem shodila během dalších dvou měsíců, aniž bych se o to příliš snažila.

* Dokáže číslo na váze ovlivnit vaši náladu?

Hodně jsem to řešila v pubertě. Ve třinácti mi jeden kluk, který se mi líbil, řekl, že bych měla zhubnout. Přestože neměl pravdu, poprvé v životě jsem si uvědomila „velikost“ svého těla a začala si hlídat, co jím. První a poslední dietu jsem držela ve svých patnácti, a to opravdu není vhodný věk. Podle mě to tak začíná u většiny holek. Přesně si vzpomínám, jak jsem si stoupla na váhu, a když jsem viděla to správné číslo, hned se mi šlo radostněji do školy.

* Schováváte si v šatníku oblečení na tzv. hubenější Noru?

Ne, od svých osmnácti mám stejnou velikost. Je ale pár věcí, které mi byly malé, už když jsem je kupovala… prostě jsem jim nedokázala odolat. V poslední době spíš občas tíhnu k většímu oblečení, protože se v něm postava trochu ztratí a zároveň to vypadá šik.

* Kterému sportu rozumíte víc než váš partner?

V tomhle oboru nemám šanci. Robert (sportovní komentátor Robert Záruba, pozn. redakce) je všestranně sportovně nadaný. Jedinou výjimkou je jachting. Otec mě odmalička učil jezdit na plachetnici a bral mě na vodu za každého počasí. Dnes se sice dostanu na vodu jednou za několik let, ale pořád cítím vítr v plachtách.

* Dokážete se ve sportu vybičovat k velkým výkonům?

V životě jsem spíš sólista, což se odráží i ve sportu. Vždycky jsem se zaměřovala na individuální pohyb, ať už to byla atletika, tenis, nebo karate. Jakmile se rozhodnu hýbat se, jdu do toho za každou cenu. Nehledím na únavu, počasí a někdy ani na vlastní fyzickou kondici.

* Umíte v životě zvolnit?

Jsem hodně aktivní člověk, a tak chci vytěžit čas do poslední vteřiny. Už odmala jsem byla zvyklá pořád něco dělat. Teď jsem při mateřské začala pracovat, takže jakmile Dianka usne, zapínám počítač. Coby noční pták svítím i dlouho do noci. Naštěstí si Dianka se mnou ráda přispí, takže nevstáváme před desátou.

* Relaxujete vařením?

Ráda peču dezerty a připravuji polévky. Od porodu ale využívám toho, že Robert je vášnivý kuchař, kterého vaření baví. Na rozdíl ode mě se obejde bez receptu a je odborníkem na přípravu hlavního chodu. Umí skvěle pracovat s masem a proslulá je i jeho rybičková pomazánka, která se nedávno objevila v jakési kuchařce coby rybičková pomazánka sporťáka Záruby.

* Pomáhá vám jako novinářce fakt, že jste žena?

Ve světě politiky dominují muži a žen je v ní nedostatek. O to víc politici flirtují, navíc jejich momentální moc některým zvedá sebevědomí. Když s nimi ale mluvíte o tématu, které jim není příjemné, je jedno, zda před nimi stojí žena, nebo muž.

Váš tip na extra zdravou ingredienci?

„Ovesná kaše ke snídani. Dokáže mi dodat energii na půl dne dopředu. Přitom jde jen o to, smíchat ovesné vločky, med, bílý jogurt a banán.“

Váš tip na skvělý pohyb?

„Kolečkové brusle. Dodnes vzpomínám na in-line túru v Německu, kde jsem tři dny nesundala brusle z nohou.“ Váš tip na super relax „Sauna. Nemůžu si tam vzít telefon. Když z ní pak odcházím, mám pocit dokonale vyluxované hlavy.“

Nora s přítelem Robertem Zárubou

Který politik vás vždy pobaví?

Momentálně vedou Miroslav Kalousek a Lubomír Zaorálek.

Kde se vám nejlépe nakupuje oblečení?

V Americe. V New Yorku dokonce dostalo přednost i před sochou Svobody.

V čem jste nekompromisní?

V tom, když je něco nefér.

Co je nejtěžší na tom být mámou?

Vyrovnat se se strachem o své dítě.

Který parfém k vám patří?

Issey Miyake.

Čím vás inspiruje váš partner?

Že je to slušný člověk a je na něj spoleh.

Kdy se nejvíc cítíte být ženou?

Když odcházím z maskérny. Ten, kdo vymyslel make-up, by měl dostat Nobelovu cenu.

Foto: Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už delší dobu přemýšlíte o přestavbě domu či koupi nového nábytku. Pořád jste se k tomu neměli, ale nyní vám půjde práce od ruky. V tomto období se vám daří ve všech směrech, a proto by…

Nejčtenější články

Doporučujeme