Nová dimenze Cindy Crawford

15. 6. 2000
Foto CindyKdyž se sejdou tři profesionálky vznikne dokonalé dílo a skvělý prodejní artikl. Za cvičebním programem Nová dimenze stojí špičková modelka Cindy Crawford a osobní trenérka mnoha hvězd Kathy Kaehler, u nás známý především díky dvojici videoprogramů s Claudií Schiffer jak jinak než s tématikou cvičení.

Nová dimenze Cindy Crawford

Klepněte pro větší obrázek Když se sejdou tři profesionálky (záměrně uvádím tento počet) vznikne dokonalé dílo a skvělý prodejní artikl. Za cvičebním programem Nová dimenze stojí špičková modelka Cindy Crawford a osobní trenérka mnoha hvězd Kathy Kaehler, u nás známý především díky dvojici videoprogramů s Claudií Schiffer jak jinak než s tématikou cvičení.

Nová dimenze je dle slov autorů určená především pro čerstvé maminky, ale po jejích shlédnutí poznáte, že se hodí prakticky pro každou ženu. Nezáleží, zda je zvyklá na pravidelné cvičení a v jaké je kondici. V tomto programu jde totiž o to, najít či si vybudovat dobrou fyzičku, ohebné a pružné tělo. Nečekejte však dril jako u prvních dvou kazet Cindy Crawford. Nová dimenze je o něčem jiném. Představuje skvělý prostředek na aktivní odpočinek. Při příjemné hudbě si skvěle protáhnete tělo jednoduchými leč účinnými cviky a zrelaxujete si i mysl od starostí všedního dne.

Kazeta se rozděluje do tří částí. Cvičení A trvá jen 11 minut a zaměřuje se především na protažení ochablých svalů a protažení zad. Samozřejmě že nechybí ani Cindiny oblíbené výpady pro posílení dolních partií a cviky na břicho. Z vlastní zkušenosti doporučuji vřele všem, kdo mají problémy se ztuhlými zády. Polovina "áčka" se aktivně zaměřuje právě na tuto oblast. Na této části je také skvělé, že nepotřebujete žádné náčiní, sportovní oblečení a plno místa kolem sebe. Dá se cvičit kdekoliv, kde bez problémů rozpažíte a uděláte velký krok vpřed. Cindy v této části cvičí ve teplákách a velkém tričku i v pyžamu. Nebojte se jí následovat, pro své tělo nepotřebujete značkové dresy, ale cvičení.

Cvičení B již obsahuje kardiovaskulární část na posílení srdce a rozproudění krve. Zde si již připravte činky, 10 hracích karet a židli. Kathy vymyslela jednoduché krokové variace, kde se naučíte zkoordinovat pohyby nohou a rukou. Nutno přiznat, že ze začátku (tak poprvé, podruhé) se možná trochu zamotáte, ale princip je jednoduchý a snadno osvojitelný. Zdravě se zpotíte a skvěle protáhnete.

Poslední část C je už klasické trénink, jak jej známe s "Formuj své tělo". Kathy však více myslí na to, že ne každý má tak skvělou fyzičku jako Cindy. Rozhodně Vás "neprožene" tak jako Radu, newyorský trenér Cindy Crawford, ale i ona Vám dá zabrat. Aerobní cvičení se protáhlo na dvojnásobek předchozího, výpadů také přibylo, posilují se paže, hrudník, lýtka, stehna, boky a břicho. Prostě všechny ty problematické partie, které nám ženám nedávají občas spát.

Nová dimenze je skvělý cvičební plán, díky němuž aktivita Vašeho tělo roste postupně. Jakmile si zvyknete na pravidelná 10minutová cvičení, nebude Vám činit potíže udělat si čas 18 minut a po třech měsících již 40 minut. Obě aktérky totiž skvěle motivují. Je velmi sympatické, že Kathy Kaehler všechna cvičení provádí spolu se Cindy. Máte tak možnost vidět, jak se provádějí ve verzi cvičence i cvičitele, jak vypadají různé varianty jednoho cviku. Není to jen o tom, udělej tohle a já se budu koukat, jak se dřeš.

V úvodu jsem zmiňovala tři ženy, ale řeč byla zatím jen o dvou. Tou třetí je V ivian Tarner, skvělá stylistka z Hollywoodu. Cindy začala s Vivian aktivně spolupracovat během těhotenství. Vivian i zde předvedla, jak skvělým vkusem vládne. Vybrala moderní, praktické a funkční oblečení pro obě aktérky, dala celému programu "tvář". Cindy se také blýskla v přestávkách mezi cvičením, ve kterých ukazuje svého, jinak spíše skrývaného, syna Presleyho a pár záběrů je věnováno také jejímu manželovi Randemu.

Co říci závěrem? Kupte a neprohloupíte. Vždycky se najde důvod, proč cvičit. Nová dimenze, ač původně určená pro čerstvé matky, si jistě najde své nezastupitelné místo ve videotékách mnoha žen, které rády tráví volné chvíle aktivně. Jemné cvičení ve volnějším tempu rádi uvítají i ti, kdo navštěvují tělocvičny již několik let. A pokud Vám to Váš lékař dovolí, Nová dimenze skvěle uleví i zádům, na která si občas všichni zanaříkáme.

Autor: -simona.cz-

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Procházíte náročným obdobím a víkend vám k oddechu nestačil. Neustálé rozbroje v práci i s partnerem vás dohánějí k šílenství, ale nechce se vám je řešit. Nejlepší bude, když se hádkám…

Nejčtenější články

Doporučujeme