Nová fotosoutěž na Dáma.cz

27. 3. 2008
Nová fotosoutěž na Dáma.cz
Dnešním dnem začíná na serveru Dáma.cz nová fotosoutěž o zajímavé ceny. Soutěž je určena pro všechny amatéry a nadšené fotografy. Zúčastnit a třeba i vyhrát tedy může úplně každý.

První téma soutěže je: V jednoduchosti je krása

Toto téma dává prostor vaší kreativitě. Můžete vyfotit prakticky cokoliv. Výsledkem ovšem musí být jednoduchá, krásná a emotivní fotografie. Patronem tohoto kola soutěže je artichoke a můžete se s dotazy k tématu obrátit na ní v soutěžní diskusi.

Aktuální soutěžní fotografie najdete ve fotogalerii.

Pár tipů a ukázek, jak na aktuální téma

Jak dosáhnout jednoduché fotografie? Vždy si ujasněte, co je hlavním motivem fotografie a ten znatelně zvýrazněte. Jak?
Klepněte pro větší obrázek
Malá hloubka ostrosti umožní, aby rozostřené pozadí neodpoutávalo pozornost od motivu.


Motiv vám také může pomoci zvýraznit barevný kontrast.

Klepněte pro větší obrázek
K zjednodušení fotografie můžete také využít převodu do černobílé fotografie. Ztrátou barev se tak vlastně motiv zjednoduší.

Fotografie pořizujte v dostatečně velkém rozlišení. Až si doma vklidu sednete k počítači a zahledíte se na snímek, možná zjistíte, že je na něm ještě pár nepotřebných věcí, kterých se můžete "zbavit" ořezem.


Přečtěte si článek o správné kompozici a využijte využijte těchto poznatků k poutavému umístění motivu na fotografii. Správná kompozice vám zároveň pomůže docílit poutavosti i u námětově velmi jednoduchého snímku.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Vlastně ani nevíte, co od vás nadřízený požaduje, protože se mu stále něco nezdá. S kolegy také nevycházíte tak jako dřív, což je pro vás rána pod pás. Vaše výkony jsou jako na houpačce,…

Nejčtenější články

Doporučujeme