Nová poradna Výživa dle krevních skupin – BTD®

25. 6. 2007
Nová poradna Výživa dle krevních skupin – BTD®
Vážení přátelé a příznivci BTD?, rádi bychom vás přivítali a pozvali do naší nové poradny, určené výživě dle krevních typů -- dietě podle krevních skupin, od tvůrce této revoluční výživy -- Blood Type Diet? (BTD?) - Dr. P.J.D'Adamo a nově také GenoType Diet.

V naší poradně Výživa dle krevních skupin – BTD® a výživa podle genotypu GTD a na oficiálních stránkách NAP, Inc. – Dr. D’Adamo, získáte informace o výživě dle krevních typů – dietě podle krevních skupin, ve správném znění a vždy jako první. Rádi vás provedeme vstupem do výživy BTD/GTD a rádi vám odpovíme na vaše dotazy, z oblasti přírodní medicíny, správné výživy a výživy dle krevních skupin BTD/GTD.

Odpovídat na vaše dotazy vám budou konzultanti R4YT o.s. Výživa dle krevních skupin - originál Blood Type Diet® (BTD®), je výživový program vycházející z mnohaletých výzkumů vědeckých týmů, složených z lékařů a přírodovědců nejen v USA, ale po celém světě.

Souvislosti, mezi výživou a genetickou predispozicí objevil lékař a naturopath (N.D.- Naturopath Doctor - lékař – absolvent 4 letého postgraduálního studia na akreditovaných univerzitách v USA), Dr. James D’Adamo, N.D. z USA. Jako první se začal zabývat reakcí u jednotlivých krevních typů (skupin) v souvislosti s příjmem potravy. Zjistil, že to, co prospívá jednomu typu, neprospívá dalšímu typu. V době, kdy získal tyto poznatky, nebyla genetika natolik známá, proto nebyl schopen přesněji vysvětlit souvislosti mezi genetickou výbavou jednotlivých krevních typů a přijímanou výživou. Přesto ve své práci pokračoval a díky své bohaté praxi v lázeňských provozech v USA a v Evropě, nacházel to, co hledal, aby vysvětlil, proč jedna potravina může být přínosem např.: u krevního typu O prospívá živočišná bílkovina, zatímco u krevního typu A, je prospěšnější bílkovina rostlinná. V bádání otce nyní pokračuje jeho syn, lékař a naturopath Dr. Peter James D’Adamo, N.D. dodnes. Peter D‘Adamo dokázal díky novým technologiím a obsáhlému vědeckému týmu nejen z Bastyr University USA, dokončit a rozvinout otcovu teorii o výživě dle krevních typů do dnešní podoby.

Poznatky vědců a lékařů převedl do praxe a vydal několik knih, přeložených do více, než 52 jazykových mutací po celém světě. Tyto knihy jsou světovou vědeckou obcí uznávány jako publikace o výživě, které jsou bezesporu významným přínosem pro zdravou životosprávu jedince s ohledem na jeho genetické predispozice. Jeho knihy jsou dodnes nejprodávanějšími v oblasti výživy a přírodní medicíny vůbec. Za svou práci získal P.J.D’Adamo ocenění Lékař roku 1990 v USA a v roce 1999 označili přední uznávaní odborníci jeho knihu Výživa a 4 krevní typy za nejúspěšnější a nejvlivnější dílo o výživě.

Díky spolupráci s předními lékaři a výživovými poradci pak zavedl poznatky do praxe a výsledky úspěšnosti této výživy na sebe nenechaly dlouho čekat. Dnes využívá výhod BTD miliony lidí po celém světě.

Dalším přínosem je aplikace přírodní medicíny (nikoliv léčitelství) dle krevních typů. Díky aplikaci medikamentů dle krevních typů bylo dosaženo vyšší účinnosti podávaných preparátů a současně se zvýšil efekt a komfort léčby i prevence u klientů.

V České republice byla tato výživa mylně prezentována nezodpovědnými a nevzdělanými opisovači pouze jako dieta na hubnutí, což bylo velmi nešťastné. Výživa dle krevních typů – BTD® - je výživové opatření pro celý život (jako se nám nemění antigeny krevní skupiny), pro každou životní etapu, od kojence po seniora. Budeme-li dodržovat doporučená (nikoliv dogmatická) výživová opatření alespoň na 75%, poznáme velice záhy její přínos a kvalitu života. Často se dočítám na neoficiálních neautorizovaných stránkách BTD® v ČR převážně pouze opisy z knih, v poslední době velice špatně a s chybami opsané, a tvrzení jakýchsi našich odborníků (nikdy jsem se nedozvěděl jediné jméno ani dobu praxe a dosažené vzdělání ve výživě a BTD®), že BTD® je nebezpečná, například proto, že krevní skupina 0, se má vyvarovat mléčným produktům a pak mohou onemocnět osteoporózou…

Žádná výživa se v dnešní době neobejde bez suplementů – potravních doplňků. Naleznete jak samostatně, tak i skrytě např.: v nápojích. Vápník, tolik zohledňovaný pro mne neznámými českými odborníky, jako hlavní činitel zabraňující osteoporóze, je obsažen i v jiných, lépe stravitelných potravinách (žloutek, kapusta…), kde je možné přijímat dostatečné množství Vápníku, který je v mléčné produkci. Nejkvalitnější Vápník není v mléce, ale v mořské řase Maerl.

Současně je logické, že každá výživa – strava – obsahuje mimo kalorické hodnoty také určité chemické složení, které si můžeme upravovat tak, abychom přijímali to, co tělo potřebuje.

BTD® vychází z obecně závazných výživových pravidel a je jakousi upřesňující strukturou výživy. Záleží samozřejmě na aktuálním zdravotním stavu každého jedince. Obecná výživová doporučení BTD® jsou určena zdravým jedincům. Nemocným je nutno upravit jídelníček a suplementy ve spolupráci s lékařem. Pro nemocné jedince jsou jiné seznamy doporučených potravin v BTD®, které na českém webu nejsou prezentovány, ale každý certifikovaný terapeut BTD® je má k dispozici a vězte, že jsou v souladu s výživovými omezeními pro danou nemoc jako kupř.: hypertenze, ICHS, diabetes, epilepsie, seniorský věk atd…

Rádi bychom Vám představili výživu dle krevních typů tak, jak to je správně. Doporučujeme Vám, pokud máte zájem o BTD®, navštivte oficiální stránky tvůrců BTD® - http://www.dadamo.com v anglickém jazyce nebo http://www.dadamo.cz v jazyce českém. Rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy ohledně tohoto výživového stylu.

Poradnu najdete na adrese: poradna.dama.cz

Petr Damian Kajaba R4YT o.s. - 22672087 Exklusivní representant NAP, Inc. – Dr.D’Adamo Česká a Slovenská republika

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Blíženci, zvykli jste si na pohodové dny. Proto se nemusíte bát, že by jim byl konec. Do nového pracovního týdne vstoupíte s neskutečnou energií a předvedete ostatním, že nejste žádné…

Nejčtenější články

Doporučujeme