Nová trička působí proti zápachu z pocení

18. 7. 2002
Nová trička působí proti zápachu z pocení
Německá firma Silvertes GmbH vyrazila na trh s převratnou novinkou pro všechny zpocené spoluobčany. V letních parných měsících, kdy se potu neubrání téměř nikdo a kdy selhávají reklamou opěvované antiperspiranty a deodoranty, pomáhá nové nepáchnoucí tričko s vlákny ze stříbra.

Nová trička působí proti zápachu z pocení

Klepněte pro větší obrázek Německá firma Silvertes GmbH vyrazila na trh s převratnou novinkou pro všechny zpocené spoluobčany. V letních parných měsících, kdy se potu neubrání téměř nikdo a kdy selhávají reklamou opěvované antiperspiranty a deodoranty, pomáhá nové nepáchnoucí tričko s vlákny ze stříbra. Muž, který nosí tričko značky Silvertex, se sice může potit, ale určitě nemůže páchnout.

Nová textilie vznikla vlastně jako vedlejší produkt vědeckého výzkumu. Když se totiž odborníci snažili vyvinout oděvy chránící osoby se srdečními chorobami a kardiostimulátory před elektromagnetickým zářením, vyvinuli mimoděk textilii, ve které nepáchne ani silně se potící člověk.

Vedoucí společnosti Detlef Militz přiznává, že sám nový výrobek testoval: �Jsem vášnivý cyklista a ani po hodinách na kole a dlouhé hře badmintonu jsem nebyl cítit potem.�
Látka na trička je tkána ze silnějších bavlněných nití a velmi tenkých vláken z pravého stříbra. Jeden konfekční kus oděvu přijde na třicet eur, což je zhruba devět set korun. Na trzích mimo Německo ovšem tričko není dosud k dostání. Firma nejprve chce nejprve uspokojit tuzemský trh, a teprve pak zahájí export.

Vývoj revolučních oděvů však nekončí. Firma chce ještě letos zahájit ze stejného materiálu výrobu dalších části sportovních dresů, ale například i povlečení pro nemocnice. �Pro lidi, které trápí nadměrné pocení končetin, připravujeme speciální punčochy a podšívky,� uzavírá rozhovor šéf společnosti Detlef Militz. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Přesvědčili jste šéfa o tom, že za všechny kiksy a přešlapy vlastně ani nemůžete a jste na pokraji sil. Snad se vám udělá po víkendu lépe. S kariérou to nevypadá dobře. Do toho ještě…

Nejčtenější články

Doporučujeme