Nové album Coldplay vzniklo pod vlivem duchovního přízraku

18. 6. 2008
Nové album Coldplay vzniklo pod vlivem duchovního přízraku
Frontman popové skupiny Coldplay Chris Martin (31) exkluzivně přiznal magazínu Clash, že jejich nejnovější album Viva La Vida or Death And All His Friends, které celosvětově vyšlo 12. 6., bylo ovlivněno strašidelným setkáním s přízrakem ze záhrobí. Ten prý zpěváka během natáčení několikrát navštívil.

Martin připustil, že písničky na nové album vznikaly velice svízelně, protože kapela neměla žádné nápady. Teprve setkání s duchem dalo celému natáčení ten správný impuls a vítr do plachet.

"Byli jsme v koncích, ale pak se najednou zjevil ten duch a inspirace přišla sama," pochválil si Chris, kterého přízrak navštívil uprostřed noci po dalším promrhaném dni, kdy kapela nic kloudného nenatočila.

"Spal jsem, když mě cosi donutilo otevřít oči. U nohou mi stála stříbřitá postava. Úplně mě to přikovalo k posteli, jak jsem se vyděsil. Za nějakou dobu zmizela," popsal svůj hrůzný zážitek s tím, že šok ze setkání ho nakonec inspiroval k písním, které jsou na albu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Špatně naladěná Venuše způsobuje, že je nad vaše síly skloubit přání nejbližších s vašimi finančními možnostmi. Toto omezení na vás doléhá tíživě a je vám to líto. Povzbudí vás přátelé,…

Nejčtenější články

Články odjinud