Nové hvězdy hereckého nebe

10. 8. 2012
Nové hvězdy hereckého nebe
Vídáte je na televizní obrazovce i na filmovém plátně, ale otázkou je, co o nově přicházející herecké generaci vlastně víte. Pokud nic, my vám rádi některé z nových hvězd hereckého nebe představíme! A protože ženy mají přednost, nejdříve zabrouzdáme mezi herečky a příšte se zas můžete těšit na pánskou společnost...

Petra Hřebíčková

V hereckém rybníčku se vyskytuje spousta šikovných a talentovaných dam. Tak například...

Petra Hřebíčková

Petra jeden čas bavila diváky v seriálu Ulice rolí sexy blonďaté milenky starosty Lumíra. Málokdo však ví, že Petra, která má vystudovanou brněnskou JAMU, je držitelkou Thálie za roli Maryši a další nominaci má za roli Zuzanky ve Figarově svatbě. Také se objevila v muzikálu Michala Horáčka Kudykam nebo ve Hvězdách na vrbě. V Menzelově filmu Obsluhoval jsem anglického krále si střihla roli Jarušky, vidět ji diváci mohli v Kawasakiho růži, Vejdělkově Mužích v naději či ve snímku Proměny.

Kristýna Leichtová

Kristýna prorazila komediální rolí Ivy Pacovské v Comebacku, velký respekt získala přiznáním, že byla ve dvanácti letech obětí sexuálního obtěžování, a rolí asistentky Báry v seriálu Dokonalý svět či podobnou rolí v seriálu Světla pasáže. Objevila se i ve filmu Bastardi, v několika muzikálech a v současné době zkouší roli princezny Katky v chystaném projektu Kapka medu pro Verunku.

Lucie Pernetová

Doslova líhní mladých hereček je seriál Ulice. Mezi další, které se zapsaly do diváckého povědomí, můžeme zařadit třeba Lucku Pernetovou, která zde hraje mladou učitelku Hanku, Mášu Málkovou, mladou kadeřnici Romanu, v roli Libušky Nekonečné se pak objevuje Zuzana Vejvodová, vnučka skladatele Jaromíra Vejvody. Mezi známější tváře z Ulice patří také Michaela Badinková nebo talentovaná Tereza Bebarová v roli Ukrajinky Světlany. Michaela se narodila na Slovensku a u nás jsme si jí mohli všimnout v roli Aničky ve filmu Dušana Kleina Jak básníci neztrácejí naději. V roce 2005 byla v kategorii muzikál nominována na cenu Thálie. Tereza nastartovala svoji hereckou kariéru později, nastudováním Funny v muzikálu Funny Girl v pražském Divadle Na Fidlovačce, za niž Thálii získala. Za Světlanu v Ulici pak zase ocenění Televizní objev roku. Další ocenění, Cenu Františka Filipovského, obdržela za dabing Angeliny Jolie ve filmu Sedmý hřích.

Anna Kulovaná

Mladé a talentované jsou také herečky ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Mezi nimi vyčnívá (měří 184 cm) Anna Kulovaná, která představuje mladou a ráznou lékařku. Momentálně se objevuje například i v reklamě na Poděbradku. Hrála v seriálech Dobrá čtvrť a Velmi křehké vztahy a ve filmu Zejtra napořád. Její vášní je tanec. Sandra Nováková se proslavila už jako malá, když roku 1994 se svým bratrem Adamem Novákem vytvořila jednu z hlavních postav v seriálu Bylo nás pět. Dále na sebe výrazněji upozornila ve filmu Pusinky, hrála také ve druhém dílu seriálu Soukromé pasti. Menší role v Ordinaci získaly i Lucie Černíková coby Dorka Poláková (jinak také například hlas loutky Fanynky v Kouzelné školce) nebo Lenka Zahradnická coby sestřička Alena Veverková (také bývalá přítelkyně Tomáše Kluse).

Další atraktivní herečka, která se seriálům záměrně vyhýbá, se jmenuje Bára Seidlová. V patnácti letech ji režisér Karel Smyczek obsadil nejprve do televizního filmu Romeo, Julie a tma a vzápětí do role princezny Zubejdy ve filmu Lotrando a Zubejda. Poté hrála v řadě televizních pohádek, inscenací a filmů. Popularitu jí přinesla další spolupráce s režisérem Karlem Smyczkem v seriálu Místo nahoře a role „roštěnky“ Terezy v divácky nejúspěšnějším filmu roku 2004 Snowboarďáci režiséra Karla Janáka. Náročnou roli měla ve filmu podle skutečné události Bolero, kde si zahrála znásilněnou a zavražděnou studentku Mariku. Její hlavní scénou je v současnosti Divadlo Bolka Polívky, kde vystupuje s divadlem MALÉhRY.

S přírustkem do rodiny, dcerkou Františkou, se nedávno pochlubila i Martha Issová, kterou mohou znát diváci jak z divadla, tak z televize. Z poslední doby jmenujme například filmy Líbáš jako Bůh, Líbáš jako ďábel, Děti noci, Mamas and Papas, Perfect Days anebo sitcom Helena. Veřejnost tato bezesporu talentovaná herečka nedávno rozdělila na dva tábory, když své sestřenici, neméně slavné herečce Kláře Issové, přebrala přítele, režiséra Davida Ondříčka, nebo se aktivně zapojila do politické kampaně spotem Přemluv bábu!

Andrea Kerestešová

Oblíbený seriál Vyprávěj dostal na výsluní herečku původem ze Slovenska Andreu Kerestešovou. Pozorní diváci ji už mohli zaregistrovat v Rafťácích, kde hrála členku vodáckého oddílu Kláru, nebo v seriálu Jaromíra Polišenského Polišenského Světla pasáže v roli půvabné květinářky Rosálie. Zatím největší rolí je pro ni asi manželka Romana Vojtka v oblíbeném seriálu Vyprávěj.

Veronika Kubařová

Můj vysvlečenej deník zase objevil herečku Veroniku Kubařovou, která se stejně jako Andrea Kerestešová odhalila divákům v Rafťácích. Zaznamenat ji diváci mohli i v Troškově pohádce Nejkrásnější hádanka v roli princezny Rozmarýny. Velký úspěch pro ni znamenala role v televizním snímku Juraje Herze Dívka a kouzelník, za niž získala cenu pro Televizní objev roku 2009. Petr Nikolaev ji obsadil i do dramatu Lidice.

Úspěšnou seriálovou herečkou je Hana Vagnerová, která má na svém kontě už řadu hlavních rolí v seriálech Zdivočelá země, Horákovi, Redakce, On je žena! nebo Proč bychom se netopili. Popularitu si získala rolí Zuzany Dvořákové-Sovové, v populárním i kritikou ceněném seriálu Vyprávěj. Za svůj výkon v seriálu, který stále pokračuje natáčením dalších dílů, dostala od Herecké asociace dokonce cenu Televizního talentu roku. Skvělý výkon předvedla také v 16dílném kriminálním seriálu Expozitura, který přiblížil a zmapoval kriminální činnost Berdychova gangu.

¨ČTĚTE TAKÉ:
Slavné modelky devadesátek- Jak se změnily a co dnes dělají?

ČTĚTE TAKÉ:
Vypasené celebrity: Ztloustli jsme, no a co?!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pomyslná půlka týdne bude zlomová a může se stát, že se také párkrát zapotíte. Máte však jednu velkou výhodu. U nadřízeného jsou zafixovány plusové body. Vlastně budete mít štěstí v…

Nejčtenější články

Doporučujeme