Novinka pro astigmatiky

27. 9. 2007
Novinka pro astigmatiky
Od 1. 10. 2007 přichází na český trh novinka, která přináší další možnost volby lidem trpícím astigmatismem – kontaktní čočky AIR OPTIX™ pro ASTIGMATISMUS, které mají nejvyšší propustnost pro kyslík ze všech měkkých kontaktních čoček na světě určených pro korekci této oční vady.

„Většina nositelů astigmatických kontaktních čoček dnes používá čočky s ne zcela dostatečnou propustností pro kyslík. To může vést k nedostatečné výživě rohovky,“ říká Ross Grant, optometrista a ředitel oddělení výzkumu a vývoje CIBA Vision Evropa. „AIR OPTIX™ pro Astigmatismus doplňuje naše portfolio rodiny čoček AIR OPTIX™ a doručujeme ji pro všechny nositele astigmatických čoček požadující pohodlí, ostré vidění a propustnost pro kyslík."

Osoby, které měly z nějakého důvodu problém s nošením běžných kontaktních čoček pro astigmatiky, měly dosud pouze dvě volby: buď se vzdát nošení kontaktních čoček a používat pouze brýle se speciálními skly, které jim zajistí perfektní vidění, nebo slevit na kvalitě vidění a používat čočky s vysokou propustností pro kyslík, avšak nedosáhnout takové kvality vidění. Kontaktní čočky AIR OPTIX™, které se vyznačují vysokou propustností pro kyslík, nyní přicházejí ve speciální verzi pro ASTIGMATISMUS korigující tuto vadu. Pro astigmatiky to znamená možnost nosit čočky, které jim zajistí perfektní vidění a přitom zaručují nejlepší zásobení rohovky kyslíkem z torických čoček na trhu.

Astigmatismus je oční vada, která se vyskytuje u 10 % populace, často v kombinaci s dalekozrakostí či krátkozrakostí. Tato vada se většinou objevuje již od narození, avšak v průběhu věku se může její stav měnit. U zdravého oka má rohovka perfektně polokulovitý tvar, který zajišťuje rovnoměrné rozprostření světla na sítnici, a tak ostré vidění. Rohovka astigmatika nemá zakřivení stejnoměrné. Můžeme si to představit tak, že rohovka zdravého oka má tvar poloviny fotbalového míče, zatím co astigmatická rohovka má tvar míče ragbyového. Proto se světlo nesbíhá v jednom bodě na sítnici a vidění je potom podobné pohledu do křivého zrcadla.

Kontaktní čočky AIR OPTIX™ pro Astigmatismus propouštějí až sedmkrát více kyslíku něž běžné torické čočky. Klinické studie prokázaly, že po čtyřech týdnech nošení upřednostňovali uživatelé čočky AIR OPTIX™ pro Astigmatismus, před čočkami ACUVUE® ADVANCE™ for Astigmatism, PureVision® Toric, SofLens® 66 Toric a Biomedics® Toric. Výsledky také ukázaly, že i odborníci (kontaktologové) preferují AIR OPTIX™ pro Astigmatismus v porovnání s ACUVUE ADVANCE for Astigmatism, mimo jiné protože zajišťují výbornou ostrosti vidění při zachování zdraví očí nositelů čoček. „Těšíme se na naše další nositele kontaktních čoček, kteří využijí všech výhod, které jim tyto čočky poskytují,“ doplňuje Grant. „Rodina čoček AIR OPTIX™ nyní s čočkou pro korekci astigmatismu nabízí kompletní portfolio produktů, splňující potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.“

V období od září do listopadu se nabízí nejjednodušší příležitost vyzkoušet kontaktní čočky AIR OPTIX™ a AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™. Pro osoby, které si nechají kontaktní čočky aplikovat poprvé, jsou na podzim připraveny speciální balíčky, ve kterých dostanou, kromě standardního zkušebního páru čoček AIR OPTIX™ nebo AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™, pouzdra na čočky a startovacího balení roztoku pro jejich údržbu, ještě pět párů jednodenních čoček Focus® DAILIES® s AquaComfort, balení zvlhčujících kapek AQuify® a kupóny na zvýhodněný nákup. Současně každý, kdo si v této době zakoupí čočky AIR OPTIX™ společně s doporučeným roztokem SOLOCARE AQUA™, dostane jako dárek menší balení tohoto roztoku a to vše v praktické kosmetické taštičce.

Posláním společnosti CIBA Vision® je zlepšovat, chránit a pečovat o zrak lidí po celém světě. V celosvětovém měřítku má vedoucí postavení mezi společnostmi zabývajícími se výrobou a prodejem výrobků sloužících k ochraně zraku. Její nabídka zahrnuje mimo jiné kontaktní čočky a prostředky k jejich údržbě. Již více než 20 let uspokojuje potřeby pacientů. Jejím cílem je starost o pohodlí a hygienu uživatelů čoček.

Ve svých laboratořích CIBA Vision® stále pracuje na nových, lepších řešeních. Důraz kladený na inovace a kvalitu umožnil rozvoj skupiny měkkých kontaktních čoček, aby si mohli vybrat i jejich nejnáročnější uživatelé. Díky využití nových materiálů se stala možnou výroba kontaktních čoček pro nepřetržité nošení v trvání 30 dnů a nocí (AIR OPTIX Night&Day™), čoček s vysokou propustností kyslíku pro denní i flexibilní nošení (AIR OPTIX™) a čoček jednodenních (Focus® DAILIES®). Ty jsou nyní představeny se systémem AquaComfort™, který zvlhčuje oči s každým mrknutím a po celý den. CIBA Vision® jako jedna z prvních firem vytvořila také měkké kontaktní čočky pro astigmatiky (Focus® Toric). Nejnovější technologie rovněž umožnily odstranit překážky v korekci vetchozrakosti pomocí kontaktních čoček (Focus® Progressives).

zdroj: Euro RSCG Corporate Communications

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Finiš pracovního týdne se ponese v duchu nesrovnalostí na pracovišti. Jedná se o vztahy a komunikaci mezi vámi a kolegy. Hvězdy vás varují! Dávejte si pozor na to, jak se k…

Nejčtenější články

Doporučujeme