Novozélanďan si koupil nejdražší koktejl světa za 246 tisíc

9. 2. 2013
Novozélanďan si koupil nejdražší koktejl světa za 246 tisíc | Zdroj: Shutterstock
Za jediný koktejl je ochotný zaplatit v přepočtu 246 tisíc korun podnikatel z Nového Zélandu. Drink si objednal a vypije v melbournském podniku Club 23. Podle komisařů pro Guinnessovy světové rekordy si tak zaslouží zápis do knihy, neboť vypije vůbec nejdražší míchaný nápoj na planetě.

Základem koktejlu je koňak Croizet z roku 1858, jehož zakoupil hotel Crown Melbourne a nabízí ve svém baru Club 23 v přepočtu za tři miliony korun. Barman Joel Hefferman se na míchání nejdražšího koktejlu připravuje dva dny a vedle koňaku do něj přidá Grand Marnier Quintessence, Chartreuse Vieillissement Exceptionnellement Prolonge a střik Angostury Bitter.

Ve finále bude drink zaprášen prachem z čokolády a muškátového oříšku, esencí máku a růží a ozdoben kokosem, mučenkou a pomerančem.

Koktejl nese název Winston po britském premiérovi Chruchillovi, jenž si na stejném koňaku Croizet 1858 pochutnával s Dwightem Eisenhowerem v roce 1944.

Zatím je podle Guinnessových světových rekordů nejdražším koktejlem ten namíchaný v londýnském baru Salvatorem Calabresem. Nápoj zvaný Salvatore‘s Legacy obsahuje koňak Clos de Griffier Vieux z roku 1778 a stojí 5,5 tisíce liber – asi 164 tisíc korun.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nemyslete si, že proběhne víkend bez mráčků a bouřek. Naštěstí se však rychle přeženou. Komunikace s protějškem bude náročnější, ale po pár dnech se opět všechno spraví. Věnujte se opravě…

Nejčtenější články

Doporučujeme