Nový film Jana Hřebejka pomůže seniorům

22. 5. 2008
Nový film Jana Hřebejka pomůže seniorům
V pražském kině Atlas se v úterý 13. května uskutečnila benefiční předpremiéra nového filmu Jana Hřebejka U mě dobrý. Výtěžek z akce, 290.400,- Kč, byl věnován Domovu Sue Ryder a jeho projektu výstavby Centra Sue Ryder pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou.

K akci se připojila i firma Baťa, která uspořádala na svých webových stránkách aukci bot pánů Polívky a Schmitzera, které se podařilo z filmu uchovat. Boty byly pro Domov Sue Ryder vydraženy za 9.999,- a 10.999,- Kč a předány z rukou režiséra na pódiu před projekcí.

Jan Hřebejk, režisér a patron Alzheimerovského centra, navázal na minulé předpremiéry svých snímků Pupendo, Horem pádem a dvě divadelní představení, na nichž se podařilo vybrat za stejným účelem celkem dva milióny korun. Na dostavbu centra, jehož budova je již zastřešena, je však zapotřebí shromáždit ještě dalších 27 miliónů.

Zdroj: 2media

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, ani druhý pracovní den vás nevyvede z rovnováhy. Jste plni energie a čerpáte ji z rodinné pohody i příjemných profesních vztahů. Nic byste na své životě neměnili. Nikdo vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme