Nový krimiseriál na ČT: Pražská mordparta v čele s Vetchým a Polívkou

21. 3. 2013
Nový krimiseriál na ČT: Pražská mordparta v čele s Vetchým a Polívkou
Česká televize spustila první klapku natáčení svého nového kriminálního seriálu, který pracovně nazvala Oddělení vražd. Příběhy seriálu se inspirují skutečnými kriminálními kauzami, které vyšetřovali a uzavřeli policisté 1. oddělení pražského policejního ředitelství. Oddělení se přezdívá také „pražská mordparta“.

Seriál nabídne příběhy jak mediálně probírané, tak i méně známé příběhy. Nový krimiseriál vzniká ve výrobě České televize.

„Případy se skutečně staly a způsob, jakým byly vyřešeny, jsme pečlivě zachovali. Pachatel byl odhalen, usvědčen a odsouzen. Znamená to naději pro nás pro všechny, že vedle denní dávky zpráv o tom, jak se kde stala záměrně nebo nedbalostí chyba, pracují u policie lidé, kteří konají a mají výsledky. Je důležité takové příběhy vyprávět, “ říká producent Michal Reitler.

„Seriál nebude klasickou detektivkou s okruhem podezřelých, kde vina padá tu na toho, tu na onoho a v poslední minutě se překvapivě vyloupne pachatel. Policejní práce totiž vypadá jinak. Policisté relativně brzy vědí, kdo je pachatelem, ale musí mu zločin dokázat, musí se vypořádat s předpisy a termíny soudů a státních zástupců. Vzhledem k tomu, že je to často závod s časem, tak o napětí věru není nouze,“ doplňuje dramaturg Tomáš Feřtek.

Stěžejními seriálovými postavami jsou Ondřej Vetchý jako vyšetřovatel major Tomáš Kozák, netrpělivý, tvrdá nátura, přezdívaný Pan Správný, Bolek Polívka jako major Václav Plíšek, zkušený kriminalista, autorita týmu, Filip Blažek jako sveřepý kapitán Martin Pražák, Petr Stach jako lehkonohý kapitán Petr Anděl, Miroslav Vladyka jako poručík Víťa Sršeň, policista, který navzdory svému věku nic velkého nedokázal, a Miroslav Hanuš jako šéf Oddělení vražd, major Josef Korejs. V seriálu zaujmou i výrazné ženské postavy, například Sabina Remundová v roli státní zástupkyně, Petra Hřebíčková jako televizní reportérka či Zuzana Onufráková jako policejní tisková mluvčí.

„Od začátku jsme usilovali o Ondřeje Vetchého. Není snadné Ondřeje pro spolupráci získat. O to větší radost jsme měli, když naši nabídku nakonec přijal. Pro Bolka Polívku je to první role kriminalisty, na to se fakt těšíme. A když připočtu Filipa Blažka, Mirka Vladyku, Petra Stacha nebo Mirka Hanuše, dá se očekávat, že na natáčení bude dost živo,“ usmívá se producent Michal Reitler.

Článek je zpracován podle tiskové zprávy ČT.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, prožíváte jedno z nejkrásnějších období roku. Profesně záříte jako hvězdy na nebi a po konfliktech s kolegy ani památky. Sice nepovýšíte ani si finančně nepomůžete, ale na…

Nejčtenější články

Doporučujeme