Nový lék proti bolesti kloubů a svalů

18. 4. 2000
Téměř třetina dospělých v České republice trpí bolestmi zad, svalů a kloubů, které často trvají několik dní. Nový lék Solpaflex nabízí nové řešení tohoto problému.

Nový lék proti bolesti kloubů a svalů

Téměř třetina dospělých v České republice trpí bolestmi zad, svalů a kloubů, které často trvají několik dní. Nový lék Solpaflex nabízí nové řešení tohoto problému. Jednotlivá dávka přináší totiž úlevu od dlouhotrvající bolesti až po dobu 12-ti hodin. Solpaflex se tak, narozdíl od běžného ibuprofenu, užívá pouze 2x za 24 hodin.
Ťčinná látka přípravku Solpaflex se řadí mezi nesteroidní protizánětlivé léky. Speciální formulace přípravku Solpaflex umožňuje řízené uvolňování účinné látky. Tak je zajištěn prodloužený účinek trvající až 12 hodin. Tím se Solpaflex liší od ostatních léčiv na bázi ibuprofenu dostupných na našem trhu.
Přípravek Solpaflex je určen pro dospělé a děti starší 12ti let. Užívají se 1 až 2 tobolky 2x denně v časovém odstupu 12ti hodin. Maximální denní dávka jsou 4 tobolky. Tobolky se polykají celé s trochou vody. Tobolky se nesmí cucat ani kousat, aby nedošlo k porušení prodloužené doby působení.
Přípravek může ve výjimečných případech ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost (řízení vozidla, ovládání strojů, ...).
Přípravek Solpaflex Tobolky s prodlouženým uvolňováním uvedla na český trh na sklonku roku 1999 společnost SmithKline Beecham Consumer Healthcare. Česká republika se tak stala třetí zemí ve střední a východní Evropě, kde se tento přípravek prodává.
Přípravek má statut volně prodejného léčiva, což znamená, že je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu za 126,10 v balení po 24 tabletách.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste největší milovníci víkendu. Za žádnou cenu se proto nenechte přemluvit k nějaké brigádě či přivýdělku. Momentálně to nemáte zapotřebí a musíte si taky trochu odpočinout. Ono se to…

Nejčtenější články

Doporučujeme