Nudismus je stále oblíbený: Jak se chovat a kam jít, když se chcete koupat nahá?

Nudismus je stále oblíbený: Jak se chovat a kam jít, když se chcete koupat nahá?

Jestli jste se někdy koupala nahá, jistě víte, že jde o jedinečný pocit svobody a uvolnění. Někteří lidé na koupání a slunění bez jediného kousku oblečení nedají dopustit a vyhledávají zásadně jen nudistické pláže. Chcete-li tomuto trendu také podlehnout, máme pro vás pár tipů!

Pozor na oči

Nemyslíme teď, že byste si měla chránit oči například před ostrým sluncem, to je samozřejmost. Pozor si na nudistické pláži ale dejte spíš na nevyžádané pohledy. Nahota je na nudaplážích samozřejmostí, proto je jakékoliv okukování naprosto nemístné a nevhodné. Jasně, někdy to člověk neuhlídá, snažte se ale aspoň, aby vaše pohledy byly nenápadné. Hodně vám v tom mohou pomoct sluneční brýle, především ty se zrcadlovými skly, u nichž není vidět, kam zrovna koukáte.

Nahota není tabu! Které slavné krásky se svlékly kvůli práci?

Pokračování 2 / 5

Nefoťte a nenatáčejte

Dalším nepsaným pravidlem na nudistických plážích je zákaz pořizování fotek či videí, a to i v případě, že chcete zachytit krajinu a přírodní scenérie. Raději tedy nechte vaše telefony a fotoaparáty doma a užijte si pláž bez zbytečného rozptylování. Sama byste přece nechtěla, aby někdo cizí pořizoval snímky vašeho nahého těla!

Pokračování 3 / 5

Myslete na ochranu

Tentokrát opravdu myslíme na vaše zdraví. Opalování na nudistické pláži totiž může být ošemetné, obzvlášť pokud jste se doposud slunila pouze v plavkách. I když máte po celém zbytku těla krásný zlatavý odstín, na nuda si rozhodně přibalte kvalitní opalovací krém. Prsa ani zadeček totiž po předchozím skrývání pod plavkami nejsou na nálož slunečních paprsků připravené, takže byste si mohla přivodit nepříjemné spálení. Nezapomeňte si namazat také intimní partie, i tam je totiž sluníčko schopné dosáhnout.

Pokračování 4 / 5

Kam na nudapláž v Čechách?

Jelikož právě my Češi nahé koupání milujeme, dá se nudapláž najít dokonce i v hlavním městě, a to na Hostivařské přehradě. Také moravská metropole Brno naháče vítá, pláž Osada leží u Brněnské přehrady. Dalšími nudisty oblíbenými místy jsou například Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem, písák v kempu U Třpytky nedaleko Přelouče, Máchovo jezero u Doks, nudapláž Stříbrný rybník, Malšova Lhota u Hradce Králové, pláž Pohoda v Ostravě-Antošovicích, pláž Malá laguna u Pasohlávek, kamencové jezero v Chomutově, rybník Velké Dářko na Žďársku a další.

Pokračování 5 / 5

Kde se nudismu vyhnout?

Ne všude jsou nudisté vítáni, a proto je důležité obzvlášť v cizině sledovat zákony, protože jsou země, kde je svlékání se na pláži dokonce nelegální. V Evropě to platí například pro Maltu nebo Albánii, se zákazem se ale setkáte i v oblíbených mimoevropských destinacích. Na nudismus proto zapomeňte třeba na Maledivách, Srí Lance, Filipínách, v Malajsii nebo ve Spojených Arabských Emirátech.

Doporučujeme

Články odjinud