NUMEROLOGIE: Vypočítejte si své životní číslo. Je to jednoduché a funguje to!

24. 5. 2018
NUMEROLOGIE: Vypočítejte si své životní číslo. Je to jednoduché a funguje to! | Zdroj: Profimedia.cz
Za zakladatele numerologie je považován významný řecký filozof, astrolog, astronom a matematik Pythagoras, který přisuzoval číslicím posvátný význam, protože podle jeho teorie plně vystihovala základní proces stvoření a vzniku světa. Číslo 1 dle Pythagora znamená Stvořitele, 2 je symbolem života, 3 vyjadřuje časovou změnu a 4 materiální svět.

Jak vypočítat životní číslo

Numerologie prošla složitým vývojem a postupně se rozšířila do celého světa. Vzniklo několik různých škol – numerologických směrů a také rozdílné způsoby číselných interpretací. Základ ale zůstává všude velice podobný.

Pojďme se teď podívat na to, jak si vypočítat tzv. životní číslo a co pro nás vůbec znamená.

Životní číslo získáme zcela jednoduchým způsobem, a to tak, že sečteme jednotlivé číslice našeho data narození a sčítáme je tak dlouho, až dojdeme k jednocifernému údaji. Jako příklad uvádím datum 10. 11. 1985; sčítáme následujícím způsobem: 1 + 0 + 1 + 1 + 1 + 9 + 8 + 5 = 26, následně 2 + 6 = 8. Výsledkem je životní číslo 8.

 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

U kreativní činnosti potrénujete svůj mozek a vaše tělo dostane další impuls k sebezdokonalení. Do tvořivých činností zapojte celou rodinku. Především děti jsou vám nyní blíže a chtějí s…

Nejčtenější články

Doporučujeme