Nutit, či nenutit muže, aby čural vsedě? Je víc čistá toaleta, či mužské zdraví?

29. 1. 2022
Jak na nažloutlé lepivé cákance na prkénku, na záchodové míse i na podlaze bez oboustranně nepříjemných hlučných emocí, ponižování či vychovávání dospělého jedince? Jednoduše! Ideálně na rovinu, bez manipulací a zesměšňování.

Dělej to, jak chceš, ale já si chci sedat do čistého!

Je pod úroveň ženy muže vychovávat, hlídat, peskovat a ponižovat. V jisté bouřlivé internetové diskusi s příznačným názvem „Sedět, nebo stát?“ použila jedna z diskutujících, matka dvou pubertálních synů, jednoduchou větu: „Je mi jedno, jestli si sednete, stoupnete nebo uděláte před záchodem stojku – to je vaše osobní věc. Já si chci jen sednout do čistého a nikde se nelepit.“ Na toaletu pak svým dvěma chlapcům dala vlhčené úklidové ubrousky a malý koš – byla praktická a předvídavá. Věděla, že si ze zásady nesednou a že pokaždé mopem rozhodně vytírat nebudou. Byl to kompromis, ale fungoval. „Zpočátku jsem musela být vytrvalá a asertivní. Pokud se na to kluci vykašlali, stručně a bez dalších komentářů jsem je požádala, ať si po sobě ihned uklidí. Když jsem jednou mezi dveřmi dětského pokoje beze slova zakoulela očima a zamávala balíčkem s ubrousky v době, kdy měli kluci návštěvu, ještě mi poděkovali, že jsem byla taktní. Umím být i značně netaktní… Tím naše záchodová válka skončila,“ podělila se o své zkušenosti diskutující.

Co je ve vztahu kompromis? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ještě minulý týden nevládla v rodinném kruhu příjemná atmosféra, ale s tím je teď konec. Drahá polovička se na vás láskyplně dívá, proto byste jí měli odpustit vše, co vám provedla.…