Oáza čerstvého vzduchu přímo u vás doma

15. 2. 2008
Oáza čerstvého vzduchu přímo u vás doma
Až 90 procent našeho života trávíme uvnitř budov, kde je vzduch 4krát až 10krát znečištěnější než venku. Ve vnitřním prostředí je totiž mnohem vyšší koncentrace domácího prachu, alergenů, dráždivých látek, roztočů, chemikálií, tabákového kouře a nepříjemných pachů. Díky zcela novému přístroji Therapy Air Ion od společnosti Zepter International však může být vzduch u vás doma čistý jako v horském lese. Therapy Air Ion vzduch nejen dokonale čistí, ale navíc ho i obohacuje o velmi prospěšné záporné ionty.

Therapy Air Ion je vysoce výkonné zařízení využívající nejmodernější technologie, díky nimž bez vedlejších účinků vzduch dokonale vyčistí. Během hodiny přístroj vyčistí až 395 m3 vzduchu. Maximální účinnost se v něm navíc snoubí s nadčasovým designem, který z přístroje udělá atraktivní doplněk moderního interiéru. Therapy Air Ion lze umístit do speciálního podstavce či zavěsit na zeď. Nejsilnější zbraní této novinky je pětiúrovňový filtrační systém. Speciální filtry, které jsou v přístroji umístěny těsně za sebou, při čištění vzduchu působí jako neprůchodná bariéra. Odstraní prakticky vše, co vzduch znečišťuje:

Antistatický filtr zachytí větší částice prachu, plísní, vlasů, lupů, zvířecích chlupů a dalších větších nečistot. Tento filtr se nemusí měnit, stačí ho jednou za čas opláchnout vodou. Následuje antibakteriální filtr, který z procházejícího vzduchu odstraní zbývající částice prachu, pyly a bakterie větší než 1 mikron (přibližně 1/16 průměru lidského vlasu). Zároveň chrání HEPA filtr, který je umístěn za ním. HEPA filtr je tvořen speciálním papírem, který je poskládán do velmi husté harmoniky. Dokáže zachytit i ty nejjemnější částečky prachu a tabákový kouř. Navíc obsahuje organickou antibakteriální složku (thiabendazol), která ze vzduchu odstraňuje bacily, plísňové výtrusy a bakterie. Brání tak šíření infekcí. Čtvrtý v pořadí je antialergenní filtr z netkané textilie obsahující stříbro, apatit a antibakteriální prostředek. Působí proti mikrobům a bakteriím, včetně bakterie Legionella, jež ohrožuje zejména děti a kojence. Tento filtr zároveň obsahuje výtažek z listů ginko biloba, který tělu pomáhá odstraňovat z organismu alergenní látky a viry. Velmi účinně působí na astma, onemocnění plic a poruchy krevního oběhu. Posledním v řadě je filtr z aktivního uhlíku pohlcující nepříjemné zápachy jídla, toxických plynů i jiné pachy.

Domácí továrna na „vzdušné vitamíny“

Vyčištěný vzduch vzápětí po průchodu sérií filtrů vstupuje do iontového generátoru, kde je obohacen o množství záporných iontů. Ty mají prokazatelně příznivý vliv na lidský organismus. Kromě jiného zvyšují hladinu tělesné energie, zlepšují krevní oběh a metabolismus, posilují imunitní systém, urychlují proces uzdravování, zmírňují příznaky alergií, astmatu a respiračních onemocnění, stimulují paměť a přispívají ke zdravému spánku. Proto se jim říká „vzdušné vitamíny“.

V přírodě se záporné ionty (-I) v nejvyšší koncentraci vyskytují na horách, u řek a vodopádů (až 100 000 -I/ cm3). Proto se na těchto místech cítíme tak dobře. Naopak v městských ulicích bývá jejich koncentrace velmi nízká. Nejnižších hodnot dosahuje uvnitř budov (méně než 40 -I/ cm3), kde navíc převládají kladné ionty s negativním vlivem na zdraví. Therapy Air Ion dokáže vytvářet až 220 000 –I/ cm3, což je více než dvojnásobek koncentrace, kterou lze naměřit u Niagarských vodopádů.

Nastavitelné režimy Therapy Air Ion uživatelům nabízí tři odlišné režimy: automatický, dětský a rytmický. V automatickém režimu je okolní prostředí neustále snímáno čidlem, které je umístěno uvnitř přístroje. Podle stupně znečištění zařízení samo určuje intenzitu čištění. Světelná lišta v tomto režimu bývá zbarvena modře.

Při volbě dětského režimu světelná lišta svítí růžově a přístroj neustále monitoruje teplotu vzduchu. Pokud by klesla pod 16 °C, sníží se okamžitě rychlost čištění na 50 %, aby nedocházelo k dalšímu ochlazování vzduchu.

V rytmickém režimu je osvětlení proměnlivé a mění se také intenzita čištění. V tříminutovém intervalu nejprve vzrůstá od nejnižší po nejvyšší a posléze opět klesá. Toto nastavení zajišťuje rychlé odstranění nečistot a optimální cirkulaci vzduchu ve vnitřním prostředí.

V případě vypnutí osvětlení místnosti se přístroj po třech minutách automaticky přepne do tzv. nočního režimu, kdy se vypnou všechny kontrolky i osvětlení předního panelu a intenzita čištění se sníží tak, aby zařízení nerušilo při spánku.

Nastavení Therapy Air Ionu je možné nezávisle na zvoleném režimu libovolně regulovat dálkovým ovladačem. Umožňuje individuálně upravovat intenzitu čištění i barvu osvětlení podle vlastní potřeby.

Zdroj: Mmd

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Konec týdne se přiblížil, hurá. Pracovní doba vám utekla a dnes tomu nebude jinak. Nevyhnete se konfrontacím s vedoucím, ale žádná ostrá hádka nehrozí. Určitě se domluvíte jako lidi. Přeci…

Nejčtenější články

Doporučujeme