Období depresí je tu: Jak překonat podzim s dobrou náladou?

Období depresí je tu: Jak překonat podzim s dobrou náladou?

Málokdo se může pochlubit tím, že ho podzimní počasí nijak nezasáhne. Určitě z vlastní zkušenosti víte, že s pomalu přicházející zimou ubývá dobré nálady, býváte citlivější a někdy byste nejraději prostě se vším sekla. Jestli chcete podzim překonat s lepší náladou, zkuste tyto triky.

Zhřešte

Pravděpodobně se snažíte hlídat si štíhlou linii, čas od času je ale v pořádku trochu hřešit. S klidným svědomím si dejte červené víno a vychutnejte si tmavou čokoládu. Pokud vás přece jen doženou výčitky, běžte si zacvičit, protože i pohyb přispívá k dobré náladě. A to není všechno! Pochutnejte si také na banánech, vodním melounu, mandlích, avokádu či zeleném čaji. Všechny tyto potraviny totiž mají také pozitivní vliv na vaši dobrou náladu.

Pokračování 2 / 5

Nezapomínejte na dostatek spánku

Minimálně sedm hodin spánku je pro vaši dobrou náladu zásadních. Spánek je totiž zázračný a pro správnou produkci „dobrých hormonů“ naprosto nutný. Pokud trpíte nespavostí, používejte přírodní uspávadla. Vyzkoušet můžete potraviny jako mandle, třešně, tvaroh či banán, fungovat může také bylinkový čaj bez přídavku povzbuzujících látek.

Pokračování 3 / 5

Zacvičte si

Ano, jak už bylo zmíněno, pohyb je ideální pro přísun endorfinů a zlepšení nálady. Ovšem čím horší je venku počasí, tím hůř se člověk k nějaké aktivitě přemlouvá. Domluvte se proto s partou kamarádů, že budete chodit společně na volejbal, bowling nebo třeba na kolo či běhat. Pokud jste nesportovní typ a kamarádi nemají čas, choďte občas do práce pěšky.

Pokračování 4 / 5

Obklopte se pestrými barvami

Neříkáme, že to u vás musí vypadat jak v cirkusu a vy jako holka od kolotoče. Je však dokázáno, že pestré barvy mají na vaši mysl pozitivní vliv, pusťte je proto do svého života! I když chodíte nejraději v černé, hořčicově žlutá šála vám jistě bude také slušet. Veselé barvy byste měla mít i doma, ať už v podobě nového povlečení, polštářků nebo barevných dekorací.

Pokračování 5 / 5

Nebuďte na sebe tvrdá

Dejte si aspoň na několik týdnů trochu pohov. Neklaďte si vysoké cíle, v tomto období se vám budou hůře splňovat a zklamání z jejich nedokončení vaši depresi jedině prohloubí. Buďte na sebe mírná, úkoly si dávkujte po malých porcích a radujte se z maličkostí, které zvládnete.

Doporučujeme

Články odjinud