Období menopauzy: Jak se starat o pleť v přechodu, aby vypadala co nejlépe?

27. 3. 2020
Období menopauzy: Jak se starat o pleť v přechodu, aby vypadala co nejlépe?
V období menopauzy vyžaduje vaše pokožka zvýšenou péči. Abyste si udržela pevnou pleť bez vrásek, musíte se o sebe starat, základem je vhodná strava, dostatek spánku a především kvalitní kosmetika. Rozhodně na sobě nešetřete. Co vše byste tedy měla své pleti dopřát?

Hlídejte si stravování

Strava má samozřejmě na vzhled vaší pokožky velký vliv. Čím zdravěji jíte, tím lépe bude vaše pleť vypadat. Základním stavebním kamenem pokožky je kolagen, který ji udržuje vypnutou a bez vrásek. S přibývajícím věkem se tvorba kolagenových vláken zpomaluje, čímž dochází k ochabování pokožky a tvorbě vrásek. Pokud chcete tělo nabudit, aby produkci kolagenu zvýšilo, můžete si pomoct potravinami bohatými na antioxidanty, které tvorbu kolagenu podporují. Najdete je například ve špenátu, kapustě, červeném zelí, fazolích, jahodách, borůvkách i malinách. A pozor, dobrá zpráva – spoustu antioxidantů obsahuje také hořká čokoláda!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V posledních týdnech za sebou necháváte jen samé úspěchy. S kolegy komunikujete jako se sobě rovnými a podáváte jim pomocnou ruku. To se nadřízenému zamlouvá, nejste falešní hráči a…