Objednejte se!

19. 7. 2011
Objednejte se!
Je docela prima, že je možné se leckam objednat a nečekat. Ono tedy je možné i se objednat a čekat ještě dýl než neobjednaný, ale fenomén objednávání nabývá na životaschopnosti. Jen abychom to nedopracovaly k takové dokonalosti, že bude zapotřebí objednat si zavčasu vlastní smrt.

Zažila jsem to na vlastní kožíšek. Bylo mi jednou v noci zle, dostala jsem horečku a zimnici a panička strachy střihala ušima skoro jako já. Ráno jsme chvátaly do ordinace paní doktorky, protože mi bylo opravdu moc a moc zle.

Paní doktorka se zeptala, zda jsme objednané. No jasně, že jsme nebyly. Ještě den před tím jsem měla tolik energie, že bych paničku utahala. Řekla, že objednaní pacienti mají před námi přednost a byť mi bylo mizerně, měl přede mnou přednost mopslík na zastřižení drápků a majitelka vlčáka, která si přišla vyzvednout objednané granulky. Když paní doktorka zjistila, že jsem si svoji nemoc neplánovala a tudíž se nemohla objednat alespoň tři dny dopředu, přestala na nás dštít oheň a síru, ale stejně nás znovu upozornila, že se máme příště objednat. Od té doby marně přemýšlím, jak to udělat…

Dnes se taková věc přihodila našemu miminku. Možná to znáte – mrňous se vzbudí a místo očiček má škvírky, ze kterých mu teče a podívat se na ten letní probuzený svět nemůže. Honem jsme mimčo naložili a chvátali s ním na oční. Hezky hned ráno, abychom problém vyřešili co nejdřív. Ráno zpravidla také berou ordinace akutní marody, ne?

Předpokládané liduprázdno potěšilo. Za čtvrt hodiny vykoukla ven sestřička a bafla: „Jste objednaní?“ Mimčo zařvalo leknutím. „Nejsme, máme akutní….“ Sestřička, jinak dívka drobného vzrůstu, vážící čtyřicet kilo i s postelí, narostla do podoby dámy z kratochvíle ohýbající železné pruty. „Bez objednání nebereme! Máte to na internetu, pořád to tady opakuju! Myslíte snad, že se naklonujeme, abychom ten fofr stíhali?“ Prásk ho, dveře se zabouchly.

Rozhlédli jsme se kolem. Stále nikde nikdo. Za chvíli šla kolem paní doktorka. S úsměvem pohlédla na naše slzící miminko, vyzvala nás, abychom se přemístili do ordinace, kde miminko vyšetřila. Sestřička zatím míchala kafe stylem, jako by na tom závisel její život. Asi neměla svůj den. Ale když jsme odcházeli, jinak milá paní doktorka se opět usmála a řekla: „A příště se nejdřív objednejte.“ Spadla nám sanice.

K paní zubařce se také panička objednává. Tady se to nemusí, ale doporučuje. Prozradím vám, že to panička dělá hlavně proto, že se cítí tak nějak zavázaná, že když už se objednala, musí tam vydržet. Jinak je tu riziko, že by mohla po půlhodině čekání zbaběle utéct. A paní zubařka jí už zná. Takže když odchází, klade jí na srdce: „A nezapomeňte se u sestřičky objednat!“ Tahle paní doktorka ví, o čem mluví…

Vaše

Eni

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dny volna věnujte svým potřebám a zaměřte se nakupování oblečení či doplňků do domácnosti. Teď máte parádní vkus, a k tomu super parťáka. Ten vás jistě upozorní na případná úskalí…