Objevte kouzlo náramků

31. 10. 2019 Prezentace klienta
Většina žen má odnepaměti chuť všemožně se krášlit, zdobit, a podtrhnout tak svůj půvab. Různorodé šperky se proto staly nedílnou součástí našich životů, ať už ve všední dny, nebo při výjimečných příležitostech. Náramky jsou mezi spoustou možností někdy lehce opomínanou ozdobou. Přinášíme vám proto o tomto druhu šperku informace, které vás přesvědčí o jeho půvabu a využitelnosti v různých situacích.

Z jakých druhů je možné vybírat?

Pevné náramky

Jednou z variant náramků na ruku je pevný kroužek, který může být otevřený i uzavřený. Při výběru uzavřeného pevného náramku dbejte na to, aby šel dobře nasadit, ale zároveň vám z ruky lehce nesklouzl. S otevřeným kruhem je nasazování snadnější a například u zlatých náramků vás jako okrasný detail na jeho koncích často potěší zručně vytvarované ozdoby nebo zasazené třpytivé drahokamy. 

Online zlatnictví KLENOTA nabízí jedinečné flexi náramky, které se nasazují velmi jednoduše, a nemusíte se tak bát, že je nešikovnou manipulací zkřivíte.

Řetízkové náramky

S přívěskem i bez, řetízkový náramek je výborným základním kouskem ve šperkovnici. Dá se navíc skvěle kombinovat a vrstvit, nemusíte se tak při výběru omezit na jeden kousek. Očka řetízku mohou být jemná i masivnější, a tak podle svého vkusu najdou to pravé vyznavačky minimalismu i obdivovatelky výrazných šperků

S řetízkovým náramkem je především při manuální práci třeba vyšší opatrnosti, aby se neroztrhl.

Perlové náramky

Poněkud specifickým druhem náramku je ten z perel. Nejde ve většině případů o šperk určený pro každodenní nošení, a to kvůli relativní křehkosti a choulostivosti perel. Pokud vám ale tyto lesklé kuličky učarovaly, bude se vám perlový náramek hodit například jako elegantní doplněk k vytříbenému outfitu na večerní událost nebo dotek luxusu k jednoduchému všednímu oděvu.

Co se vám na nošení náramku bude líbit

Jednou z hlavních výhod náramků je to, že se jimi můžete po celou dobu nošení kochat kromě ostatních i vy. Také je využijete v případě, že zvolíte šaty nebo halenku s výrazně zdobeným dekoltem, ke kterému by náušnice či náhrdelník působily přebytečně, ale vy máte přesto chuť se nějakým šperkem předvést. Někteří ocení i to, že dobře zvolený náramek je velice univerzální, dá se nosit každý den a není nutné ho odkládat a vyměnit za jiný ani při výjimečnějších událostech.

Co zvážit při koupi

Při výběru náramků se nejprve zaměřte na velikost. Volte tak, aby nebyl příliš těsný ani příliš volný, ideálně by měl být zhruba o 10 mm delší, než je obvod vašeho zápěstí. Dobrý nápad je investice do kvalitních materiálů, tak vám bude šperk dělat radost dlouho po koupi. Také nezapomeňte promyslet, kdy a kam si přejete náramek nosit. Pro každodenní nošení jsou skvělé například jednodušší náramky z bílého zlata pro svou praktičnost a odolnost. Jak už jsme naznačili výše, k výjimečnému nošení můžete zvolit třeba perly nebo masivnější kousky

Ať už se chystáte kamkoliv, vězte, že náramek bude nádherným společníkem. A co víc, náramky můžete kombinovat s hodinkami a dalšími šperky. Dbejte hlavně na to, aby byl výsledek stylově sladěný a nepůsobil přezdobeně. Věříme, že jakmile se jednou mezi náramky důkladně porozhlédnete, budete se k jejich nošení vracet často a s radostí.

 

Horoskopy

Každý den je pracovně lepší a lepší! Takovou pohodu a zajímavosti jste si ani nepředstavovali. Určitě se vám to bude líbit i v otázkách lásky a přátelství. Komunikační schopnosti jsou…

Nejčtenější články

Doporučujeme