Oblečte se do parfému

7. 10. 2015
Oblečte se do parfému | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] V minulosti sloužily parfémy k přebití nepříjemného zápachu. Dnes se snažíme používáním nejrůznějších vůní podtrhnout náš charakter, podráždit smysly a navodit touhy. O co nám tedy při výběru vůně vlastně podvědomě jde? Přece o to, abychom okolí zamotali hlavu, rozbušili srdce a vůbec udělali dobrý dojem. Možná právě proto se jednotlivé části parfému nazývají stejně: hlava, srdce a základ.

Slovo parfém pochází z latiny a znamená „prokouřit“. Aromatické esence pálili již staří Sumerové a Egypťané, aby obětovali vonný dým bohům. V dávné minulosti si však lidé vybírali spíše vůně jednotlivých rostlin, jako je růže nebo jasmín. Míchání speciálních vonných směsí přišlo později a s ním se zrodilo i řemeslo výrobců parfémů. Vonné esence se získávají nejen z rostlinných, ale i ze živočišných zdrojů. Tradičními substancemi jsou extrakty z levandule, fialek nebo citrusových plodů.

Kleopatra svého Caesara například sváděla vůní z myrhy, skořice, kardamomu, kosatce, lotosu, šafránu a majoránky. Nejnovější vědecké studie však přicházejí s překvapujícím zjištěním. Daleko více na lidské smysly působí látky živočišného původu, mezi které patří především ambra a pižmo. Na nich jsou také založené ty nejlepší z parfémů.

Chceme-li svým parfémem opravdu upoutat, měli bychom ho aplikovat na dobře prokrvená místa na těle. Doporučují se proto zápěstí, kolenní důlky či oblast přímo za ušima.

Pokud chcete i Vy okouzlit svým parfémem, soutěžte dnes s námi o kosmetické balíčky z nabídky El Nino Parfums.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hurá! Už je tady poslední den v práci! Sice šlo všechno docela dobře, ale na druhou stranu jste rádi, že je tady víkendové volno. Máte mnoho plánů, které byste chtěli uskutečnit. Rozhodně…

Nejčtenější články

Doporučujeme