Obličejový scrub je povinnost: Jak správně používat peeling, kdy se mu vyhnout | Foto: iStock

Foto: iStock

Obličejový scrub je povinnost: Jak správně používat peeling, kdy se mu vyhnout

Aby se pleti dobře dařilo a byla krásná a zářivá, potřebuje dostávat pravidelnou péči. Do té se řadí také obličejový scrub neboli peeling. Jak ho používat a který je vhodný právě pro vás?

Na co je dobrý scrub?

Obličejový scrub neboli peeling má hned několik benefitů. Pomáhá zjemnit pigmentové skvrny, zbavuje pleť odumřelé kůže i ucpaných pórů, hydratuje a vyživuje pokožku a navíc dokáže zmírnit tvorbu vrásek, protože prokrvuje kůži a stimuluje tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Jak si vyrobit peeling doma? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Jak často pleť scrubem ošetřovat?

Normální pleti můžete dopřát exfoliaci (odstranění odumřelých buněk) jednou za sedm až čtrnáct dní. Mastná pleť snese častější použití, zhruba jednou za pět až sedm dní. U suché a citlivé pleti buďte opatrnější a nanášejte peeling asi jednou měsíčně. Dejte si také pozor při výběru peelingu a berte ten, který je určený přímo na obličej. Peelingem na tělo byste si jemnou pleť obličeje totiž mohla snadno poškodit, protože je hrubší. Pamatujte, že čím citlivější pleť máte, tím jemnější částečky by měl peeling obsahovat. Vždy si přečtěte složení a vybírejte v sortimentu výrobky určené vašemu typu pleti.

Pokračování 3 / 5

Jak se na peeling připravit?

V první řadě nezapomeňte na to, že před aplikací scrubu musí být pokožka dokonale vyčištěná. Odličte se a zbavte pleť všech zbylých nečistot pomocí micelární vody. Opláchněte pleť teplou vodou a poté v teplé vodě namočte i žínku nebo malý ručník. Vyždímejte a přiložte na chvilku na obličej, aby se pokožka zahřála, což vede k otevření pórů. Díky tomu bude mít peeling lepší účinek.

Pokračování 4 / 5

Jak peeling aplikovat?

Postupy se občas mohou lehce lišit, proto sledujte instrukce na obalu. Většinou ale platí, že byste scrub měla nanášet na mokrou pleť a pomocí krouživých pohybů jemně masírovat obličej. Netlačte příliš, abyste si pleť nepoškodila, a vyhněte se oblasti očí. Poté obličej opět opláchněte teplou vodou a dejte si pozor, abyste přípravek dokonale smyla. Ošetření můžete zakončit očištěním tonikem a na závěr dopřejte pleti výživu a hydrataci prostřednictvím kvalitního pleťového krému.

Pokračování 5 / 5

Kdy peeling nepoužívat?

Samozřejmě existují i situace, kdy je lepší se peelingu vyhnout. Jeho používání se nedoporučuje například v zimě, kdy teploty klesnou hluboko pod nulu. Hrozí totiž, že špatně ošetřená pleť popraská. V případě, že trpíte na akné, není scrub také tím pravým ořechovým. Pravděpodobně pleť pouze podráždíte a zpomalíte proces hojení. Pro ženy s velkým výskytem akné se proto lépe hodí peelingová slupovací maska.

Doporučujeme

Články odjinud