Obří řízek na španělský způsob: Cachopo plněný šunkou a sýrem

24. 4. 2022
Řízek cachopo pocházející ze Španělska se dá popsat jako výživná smažená hovězí kapsa plněná šunkou a sýrem. Hovězí musí být co nejtenčí, aby se dobře prosmažilo, a servíruje se nakrájené na plátky na jednom talíři. Celý postup podle Koko najdete ve videu v úvodu článku.

Ingredience na 1 obří řízek

2 extra tenké plátky hovězí kýty nebo roštěnce (minimálně 2x 200 g)
40 g výrazného sýra (uzený plátkový, manchego, pecorino nebo i čedar)
2–4 plátky sušené šunky
hladká mouka, vejce a strouhanka na trojobal
olej na smažení
sůl
pepř

Postup

Hovězí zadní – kýtu nebo nízký roštěnec (dají se sehnat přímo tenké plátky na rolády nebo španělského ptáčka) – rozklepeme pod fólií na tenké velké plátky. Na jeden řízek jsou třeba dva kusy, měly by mít co nejpodobnější tvar, protože se budou pokládat na sebe. Po rozklepání je osolte a opepřete. Plátky poklaďte sušenou šunkou a plátkem sýru – čedarem, pecorinem nebo libovolným druhem uzeného sýru. Můžete poklást i další vrstvu šunky.

Přiklopte druhým plátkem masa a při okrajích stlačte, aby se masa co nejvíce spojila. Pomozte si párátky nebo kovovými minišpízy. Obalte klasicky v trojobalu a velmi pozvolna smažte ve velké pánvi v dostatečném množství oleje. Po smažení nechte odpočívat a případně nakrájejte na tenké plátky. Servírujte doprostřed stolu s grilovanými nebo pečenými paprikami, petrželkou a smaženými hranolky – každý si nabere svou porci. Dobrou chuť!

Celý recept blogerky Koko najdete ve videu v úvodu článku. Další její rychlé a chutné recepty najdete ZDE v pořadu Menutovka na Mall.tv.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

O duševním rozvoji a vzdělávání nemůže být v tomto období řeč. Naopak jste vyčerpané, do toho řešíte problémy s trvalým partnerem a zdravotně na tom nejste úplně nejlépe. V tomto období si…