Obutá, neobutá aneb Chůze v barefoot botách

13. 6. 2018 Prezentace klienta
Obutá, neobutá aneb Chůze v barefoot botách
Příroda obdařila lidskou nohu anatomií, která je doslova stvořena pro co nejefektivnější pohyb. Tisíciletí, během nichž jsme se učili nohy nejprve chránit a posléze i zdobit obuví, však způsobila, že většina z nás na přirozenost zcela zapomněla.

Trápíme nohy podpatky, úzkými špičkami a dalšími módními prvky, které nerespektují jejich přirozenou stavbu. Aby nám dobře sloužily ještě pěkných pár let, je třeba něco změnit.

Návrat k přirozenosti

Také se vám tak uleví, když večer přijdete domů a konečně si sundáte boty? Pak vás možná potěší, že nový trend barefoot bot, u nás zvaných také “bosoboty”, vám tento pocit může dopřát po celý den. Tyto zdravé boty, charakteristické svou tenkou podrážkou, simulují chůzi naboso, takže si splníte svůj módní závazek a přitom se vyhnete mnoha zdravotním problémům. Mají nulovou podporu nožní klenby a nulový sklon podrážky mezi špičkou a patou, což zajistí přirozenou chůzi i postoj. Typická je také širší špička, která poskytuje dostatek prostoru na prsty.

Klepněte pro větší obrázek

Zdravotní benefity bosé chůze

Fenomén bosé chůze není pouze módním rozmarem, který do roka a do dne vyvane, ale jedním ze způsobů, jak si zabezpečit zdravá chodidla na celý život. Naše nohy nejsou na tvrdé podrážky a podpatky dělané, pokud tedy příliš podléháte trendům a nedbáte na tolik potřebný komfort, tělo může začít protestovat. Častými důsledky bývají bolesti kolen, kyčlí i zad. Největší přínos mají zdravé boty pro děti, jejichž tělo je ještě ve vývinu, a proto u nich jen tak nevzniknou ploché nohy, a u starších lidí, kterým už chůze činí problémy. Problémy s plochou nohou či vbočeným palcem ovšem pomohou zmírnit i vám; nadto získáte silnější chodidlo s lepší pohyblivostí.

Kupujeme barefoot obuv

Mezi značkami na českém trhu zaujme společnost VIVOBAREFOOT, na jejíchž stránkách si můžete vybírat z modelů pro děti, ženy i muže. Najdete zde barefoot boty pro každou příležitost, přičemž od té běžné se často na první pohled liší pouze specifickou podrážkou. Ale nezapomeňte, že když se rozhodnete pro koupi bosých bot, měli byste si pořídit o číslo větší než obvykle – chodidlo musí mít šanci přirozeně se při chůzi roztáhnout.

Klepněte pro větší obrázek

Chráníte své zdraví? Chraňte i životní prostředí!

Málokdo ví, že i na výrobu nekožené boty se často používají lepidla s příměsí zvířecích kopyt. Společnost VIVOBAREFOOT tyto prvky zcela eliminuje, proto představují bezpečnou volbu pro všechny bojovníky za práva zvířat. A jde ještě dál. Značná část její obuvi je vyrobena z recyklovaných a recyklovatelných materiálů, jako jsou PET lahve (na 1 pár jich padne 17!) nebo vodní řasy, které kvůli globálnímu oteplování v létě zamořují vodní plochy. Pro ty, kdo se kůže nechtějí vzdát, je zde řada z prvotřídní kůže Pittards® Wild Hide z volně chovaného skotu.

Témata článku:   

Horoskopy

Je pravda, že jste šťastní doma, ale tento víkend bude komunikace s ostatními členy rodiny spíše váznout. Nějak nemůžete nahodit příjemné téma, které by vás spojilo jako rodinu. Uvědomte…

Nejčtenější články

Doporučujeme