Obyčejná studená voda dokáže zázraky: Jak prospěje vaší pleti?

Obyčejná studená voda dokáže zázraky: Jak prospěje vaší pleti?

K tomu, aby vaše pleť vypadala dokonale, nepotřebujete pouze drahé kosmetické produkty. Může vypadat zdravě, svěží a bez chybičky i pomocí jednoduchých triků. Jedním z nich je například mytí obličeje pomocí studené vody. Jaké účinky má na pleť?

Pleť bude zářivější

Studená voda dokáže rozproudit krevní oběh a díky tomu bude vaše pleť vypadat zdravě a šťavnatě. Pokud vám ledová voda nahání husí kůži, začněte nejprve vlažnou a poté ubírejte na teplotě. Uvidíte, jak si nakonec tento ranní studený rituál zamilujete. Nejenže vaše pleť bude zářivá a bez chybičky, budete se navíc cítit dokonale osvěžena a připravena na nový den.

Jak prospěje med vaší pleti? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Stop pórům

Studená voda dokáže stahovat póry, ty pak nebudou tak viditelné. Zároveň snižuje propustnost pokožky, a vytváří tak silnou bariéru, přes kterou se bakterie a jiné škodlivé látky jen tak nedostanou.

Pokračování 3 / 5

Pryč s otoky

Pokud vás po ránu trápí oteklý obličej, i v tomto případě může studená voda pomoct. Buď si obličej několikrát ledovou vodou opláchněte, nebo použijte kostku ledu, kterou si budete jemně po pleti přejíždět. Během chvilky uvidíte podstatný rozdíl, pleť bude pevnější a zářivější, a navíc se rychle probudíte.

Pokračování 4 / 5

Vyhladí vrásky

Ledová voda dokáže pleť krásně vypnout, a tím tak zamaskovat jemné vrásky. Jen si vzpomeňte na to, jak vypadá vaše tvář, když se vrátíte z mrazivé procházky – pleť je krásně prokrvená a šťavnatá. A přesně tak může vypadat každé ráno.

Pokračování 5 / 5

Poradí si se suchou pletí

Pokud vás trápí suchá pleť, horká voda ji často může ještě více vysušit, protože odstraňuje kožní maz. Oplachujte si proto obličej studenou, která pokožku krásně hydratuje. Po umytí nezapomeňte aplikovat kvalitní denní krém, nejlépe s SPF.

Doporučujeme

Články odjinud