Oč by byl život jednodušší nebýt zlodějů

22. 10. 2011
Oč by byl život jednodušší nebýt zlodějů
Jak už jsem vám říkala, panička má jízdní kolo, respektive kousek hodný umístění v muzeu, čehož si je vědoma. Někteří lidé s klepáním na čelo komentují jištění kola u obchodu řetězem v tom smyslu, že kdyby jí ho někdo ukradl, prokázal by jí vlastně dobrou službu, protože zajedno by se na něm jednou nezabila, což se prý vzhledem ke stavu kola jistě stane, druhak by jí tak odpadlo do budoucna řešení Nerudovské otázky: kam s ním.

Jenže panička má ke kolu citový vztah a to i přesto, že má momentálně po vyjížďce rozbitá kolena. Když panička sykala ošetřujíc se kysličníkem, babička povídala: „Já ti to pořád říkám, že se na tom krámu jednou zmrzačíš. Vidíš, co způsobil.“ Panička jí prozradila, že za to nemůže kolo, ale ona, neboť už zase zachraňovala zaběhnutou čivavu, tentokrát rádoby plavným skokem z kola. Čivava si to metelila po silnici a protože přijíždějící auto se blížilo rychleji než majitel čivavy, panička nasadila svůj život a skočila z rozjetého kola po čivavě. Zřejmě si myslela, že skáče do vody, protože to byla šipka jak vyšitá. Jenže kolo má rám, který její pravá noha ignorovala a za ten rám se zachytila. Panička letěla jako pták a hodila takovou tlamu, že čivava konsternovaně zůstala stát, zírajíc na válející se paničku a mohla být svým majitelem lapena. Přeci jen se jí tak často asi nestává, aby jí lidé padali k nohám.

Zkrátka ale já to vidím takhle: i kdyby jí to kolo úmyslně shodilo, stejně to bude její miláček. A tak se o něj bojí. Včera jela pro granulky. Prý je za chvíli zpátky, povídala babičce. Vrátila se po třech hodinách. Prý kvůli zlodějům strávila na nákupech tolik času. Přijela k chovatelským potřebám, vylovila zamykací řetěz, zašvidrala očima a ve sluníčku nastavila příslušný kód. Zakoupila granule, sluníčko stále ještě svítilo a tak přimhouřila oči, aby viděla na číselnou kombinaci, zámeček odemkla a pokračovala dál. Takhle zastavila a kolo zamkla ještě u masny a před květinářstvím. Když se rozhodla zaskočit ještě do knihovny, na obzoru se objevil mrak. Řekla si, že snad nezmokne, vběhla do knihovny, vypůjčila knížku a chvátala ven. Mrak byl rychlejší. Ne, nepřinesl déšť, ale úplně stačilo, že ukryl sluníčko do své chmurné náruče. Ať panička koukala jak chtěla, bez slunečního svitu na číselnou kombinaci neviděla. Brýle nechala doma, asi aby si je neokoukala. Čím víc zrak namáhala, tím méně toho viděla a tím urputněji nadávala na zloděje, kvůli kterým stráví pravděpodobně podvečer u knihovny a pokud tam nebude chtít být i v noci, bude muset vzít kolo zřejmě na záda. Zloději dostali takových jmen, že kdyby je dokázala ta jména hubit jako biolit mravence, dnes není široko daleko jediný.

Naštěstí mrak na chviličku pustil sluníčko ze svého objetí, čehož panička hbitě využila a v bystrozrakém prozření nastavila správnou číselnou kombinaci. Kolo bylo zase volné a tak panička za hlasitého klení vysílající negativní energii ke chmatákům všeho druhu vyrazila k domovu. Zkrátka – oč by byl ten život jednodušší, nebýt zlodějů.

Vaše Eni

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud byste si chtěli užít v partnerském svazku trochu legrace, oznamte drahé polovičce, že je Mezinárodní den bez kalhotek. V posledních dnech jste pod vlivem nadcházejícího úplňku, který…

Nejčtenější články

Doporučujeme