Ochrana dětí na slunci

18. 6. 2007
Ochrana dětí na slunci
Jemná dětská pokožka je extrémně citlivá na sluneční záření a proto je potřeba chránit ji skutečně pečlivě. Nechráněná kůže dětí ztrácí 80% svého slunečního kapitálu do 16. roku. Předcházet spálení pleti a dodržovat zásady správného pobytu na slunci představuje absolutní nutnost. Chraňte své děti od útlého věku, abyste předešli nezvratnému poškození jejich kůže.

Dětská pokožka nebo světlý typ pleti jsou extrémně náchylné ke spálení sluncem, proto vyžadují speciální přípravky se silným SPF faktorem. Slunce je pro děti mnohem škodlivější než pro vás, protože jejich organismus a pokožka nejsou ještě plně vyvinuty. Během dětství je pleť mnohem křehčí a její poškození se může nevratně projevit v dospělosti. Proto dětská pleť potřebuje speciální ochranu proti škodlivému záření. Systém tvorby látky melanin (pigmentové barvivo, která chrání proti škodlivým UV paprskům) není v dětském věku plně vyvinut a dětská pokožka je na účinky slunce velice citlivá. Začněte proto s ochranou svých dětí již od malička!

Opalovací přípravky pro děti vybírejte především s ohledem na výši ochranného faktoru. Ten by se měl pohybovat kolem čísla 50. Postupně může ochranu s ohledem na věk a míru slunečního záření snížit až na UV filtr 20. Pří výběru sluneční kosmetiky pro své ratolesti si zjistěte z etikety, zda je přípravek odolný vůči vodě a písku. Testování pod dohledem dermatologa a pediatra by mělo být naprostou samozřejmostí. Mnohé krémy a mléka též usnadňují aplikaci díky zabarvení, které po nanesení zmizí.

Zapomínejte také na pravidlo, že ochranné prostředky se musí aplikovat 15 až 20 minut před pobytem na sluníčku, aby se ochrana stačila plně rozvinout. Vrstvu krému pravidelně obnovujte v rozmezí zhruba dvou hodin bez ohledu na výši faktoru. Jedině tak zaručíte svým potomkům dostatečnou ochranu před trvalým poškozením slunečními paprsky.

Sprej pro děti s velmi vysokou ochranou Laboratoře Vichy pro tento rok připravily novinku pro ochranu citlivé dětské pokožky v podobě spreje s velmi vysokou ochranou SPF 50+ z řady Capital Soleil. Technologie vytvářející na povrchu pokožky celistvou vrstvu zajišťuje dokonalou ochranu s vysokou odolností vodě. Mléčná emulze neobsahuje parfém ani konzervační látky, které by mohly dráždit pokožku. Viditelnost při nanášení usnadňuje důkladné nanášení. Sprej odolává opakovanému koupání a písku, pobyt na slunci si tak děti mohou užívat bez výrazného omezování.

Bronzová řada pro nejmenší Řada Avon Bronze, vedle široké nabídky nejrůznějších konzistencí a výší faktorů od 2 do 30 pro dospělé, obsahuje i speciální přípravky pro děti. Oblíbené tyrkysové mléko s UV filtrem 40 nechybí ani v letošní kolekci. Pro malé ani mazání pokožky nikterak zábavné, jemně zbarvený přípravek vám tuto práci usnadní. Záleží jen na vaší fantazii, na tělíčko můžete nakreslit obrázek, který dítě zabaví a vy jej poté lehce rozmažete a zajistíte tak dostatečnou ochranu před slunečními paprsky. Novinkami pro letošní léto jsou dva voděodolné přípravky z řady Bronze Kids. Voděodolné produkty jsou nesmírně důležité, protože které dítko posedí chvilku v klidu na břehu? Každé je neposedné, běhá kolem vody a co chvilku neodolá a radostně se smočí. Vybrat si můžete z Voděodolného krému SPF 30 nebo Voděodolného mléka s faktorem 50. Ten je dostatečně účinný, abyste jím děti chránili u moře nebo v prvních dnech opalování.

Nejlepší ochrana pro nejjemnější pokožku Garnier Ambre Solaire vyvinul speciální řadu Ambre Solaire Kids s patentovanou technologií systému filtrů Mexoryl XL. Všechny produkty obsahují kaktusové nutriflavony a vitamín E. Děti si rády hrají venku, ale nenávidí čas, kdy se mají správně chránit. Protože aplikace opalovacích přípravků není nejoblíbenější dětská hra, Ambre Solaire Kids přichází s barevným kontrolním systémem, který děti milují. Lehce zabarvené mléko vám usnadní kontrolu, zda je celá dětská pokožka správně chráněna. Brzy po nanesení barva zmizí. Ochranné mléko Ambre Solaire Kids SPF 40 je odolné vodě a písku a stejně jako ostatní přípravky z této řady obsahuje široké spektrum filtrů chránící zároveň před UVA i UVB v poměru 1:3. Jejich fotostabilita zaručuje stejný stupeň ochrany nehledě na intenzitu slunečního záření.

Chytřejší než slunce, voda a písek Švédský Oriflame nemyslí jen zkrášlování maminek, ale i na ochranu potomků. Vaše děti mohou v klidu řádit ve vodě nebo stavět na pláži hrady z písku, neboť jak krém tak i sprej odolávají vodě i písku. Barevný sprej na opalování SPF 30 je třikrát účinnější než klasický sprej na opalování a to i díky své barevnosti, díky které budete vždy vědět, která místa jste již ochránili. Druhým přípravek je Krém na opalování pro děti s filtrem ve výši 40 vhodný i pro citlivou pokožku. Krém průběžně aplikujte během celého pobytu na slunci a obnovte vrstvu po každém koupání. Jedině tak ochráníte dětskou pokožku, jak jen to jde.

Olivy a betakaroten v mléce Dětské opalovací mléko Dacom Sun s ochranným faktorem SPF 20 obohacené o olivový olej a betakaroten se lehce roztírá a odolává vodě. Je přizpůsobeno citlivé dětské pokožce a přitom ji dokáže dokonale ochránit před škodlivým slunečním zářením. Přípravek je opatřen ochranným LCS systémem, který zabraňuje vzniku mikrospálenin pokožky a zároveň snižuje obsah dráždivých UV filtrů. Betakaroten pokožku nejen chrání, ale také zabezpečuje rovnoměrné zhnědnutí pokožky. Olivový olej zvláčňuje, hydratuje a regeneruje citlivou dětskou pokožku. Mléko nanášejte 15-20 minut před sluněním a opakujte několikrát denně.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolegové se diví, že jste nevrlí a sklíčení. Vždyť plníte svou práci stále dobře, jen pomaleji. Radí vám, ať se tolik nestresujete. Mají pravdu. Zvýšený stres má na svědomí nevhodné…

Nejčtenější články

Doporučujeme