Oči sanpaku věští tragický osud: Měli je Diana, Jackson i Monroe. Jak je poznat? | Foto: Profimedia

Foto: Profimedia

Oči sanpaku věští tragický osud: Měli je Diana, Jackson i Monroe. Jak je poznat?

Oči jsou prý oknem do duše. A toto rčení platí v případě očí s rysem sanpaku nejspíš dvojnásob. Člověka s takovýma očima totiž údajně potká tragický osud. Jaké prokletí s sebou takové oči přinášejí a jak je poznáte? Tento typ očí měli princezna Diana i J. F. Kennedy a další osobnosti.

Tři bílí

Termín sanpaku pochází z japonštiny. Doslovný překlad tohoto slova je „tři bílí“. Popisuje vzhled lidských očí. Pro oči s tímto rysem je typické, že je v nich hodně bílé barvy. Vyskytuje se v nich celý bílý prostor nad nebo pod duhovkou v oku. Hlavní rozdíl očí sanpaku oproti jiným očím je v tom, že zatímco jiné lidské oči mají bělmo pouze po stranách duhovky, oči sanpaku mají bílou skvrnu zřetelně vidět při běžném pohledu také nad nebo pod duhovkou. Tento rys podle některých názorů věští tragický osud. Důkazem této teorie mohou být osudy některých známých osobností s přesně takovýma očima.

Kdo si všiml očí s velkým množstvím bílé barvy?

Termínem sanpaku a tímto rysem očí se začal poprvé více zabývat v roce 1965 zakladatel makrobiotické stravy George Ohsawa. Ten o původu prokletého rysu očí vydal dokonce knihu s názvem Všichni jste sanpaku, kde tento jev podrobně popisuje a vysvětluje. Navíc vypráví i o historii jeho vzniku. Autor knihy se domnívá, že rys sanpaku v očích značí celkovou nerovnováhu člověka a jeho hříchy proti vesmíru. Tato nemoc odrážející se v očích má pak danému jedinci přinášet smůlu a nešťastný život. Údajně si proto lidé na Dálném východě často hleděli do očí ve snaze, aby objevili projevy tohoto prokletého rysu.

Pokračování 2 / 4

Hrozba tragickým koncem

Podle slov autora knihy o tajemném rysu v očích sanpaku George Ohsawy jsou lidé s takovýma očima mnohem náchylnější k tragickým koncům. Bílou barvu nad nebo pod duhovkou tak vnímal také jako varování a znamení přírody, že je daný člověk se sanpaku očima ohrožen tragédií.

Ve své knize doslova píše: „Po tisíce let si lidé z Dálného východu hleděli do očí hledajíce známky tohoto obávaného stavu. Jakákoliv známka sanpaku znamenala, že celý systém člověka, fyzický, fyziologický a duchovní, byl v nerovnováze. Dopustil se hříchů proti vesmíru, a proto byl nemocný, nešťastný, šílený, nebo jak by to pojmenoval Západ, náchylný k nehodám. Sanpaku je varováním, znamením přírody, že život člověka je ohrožen časným a tragickým koncem,“ popisuje Ohsawa.

Pokračování 3 / 4

Naději přináší makrobiotická strava

Autor se zmiňuje i o způsobu, jakým lze nešťastný vliv prokletí očí zmírnit. Řešením je podle něj makrobiotická dieta, která redukuje dopady nerovnováhy v těle, kterou jedinci s takovýma očima mají. Rozlišuje ale také, kde se bílé místo v očích nachází. Podle Ohsawy je totiž podstatný i rozdíl, zda se bílá barva vyskytuje nad, nebo pod duhovkou.

Oči, které mají bílou barvu umístěnou pod duhovkou, označuje jako typ „jin“. Údajně takové oči souvisejí se závislostmi na škodlivých návykových látkách a člověka dostávají do různých nebezpečných situací. Oči s bílou barvou nad duhovkou podle Ohsawy patří do typu „jang“. Jejich nositelé mohou být údajně nebezpeční sami sobě, protože se v jejich mysli objevují temné myšlenky. Lidé s tímto typem očí tak mohou mít sklony k násilí, výbuchům vzteku a psychopatii.

Pokračování 4 / 4

Známé osobnosti se sanpaku očima

Tragický osud očí sanpaku se týkal i některých slavných a úspěšných osobností. Kromě princezny Diany, která předčasně zahynula při hrozné autonehodě a měla oči s typickým rysem sanpaku, na nichž byl tento rys jasně vidět, se objevily i další slavné osobnosti se stejným rysem a tragickým osudem.

Tento typ očí měli například i někteří američtí prezidenti jako J. F. Kennedy nebo Abraham Lincoln. Podivnou až tajemnou shodou okolností byl na oba tyto prezidenty spáchán atentát. Abrahama Lincolna zavraždil v roce 1865 jeho politický odpůrce J. W. Booth, J. F. Kennedy byl také zabit při atentátu, a to přímo během své prezidentské kampaně, když v roce 1963 projížděl se svým vozem ulicemi Dallasu.

Kromě princezny Diany a amerických prezidentů měly oči sanpaku i některé další slavné osobnosti, jako například Elvis Presley, kterému se stalo osudné předávkování, nebo herecká ikona Marilyn Monroe. Její smrt je přitom dodnes obestřena záhadami a zůstává nevyjasněná.

Oči s rysem sanpaku měl i slavný král popu Michael Jackson, který zemřel, když mu lékař nešťastně podal příliš velké množství léků. Oči s výraznou bílou barvou měla také mladá herečka Brittany Murphy, jež tragicky zesnula v pouhých třiceti dvou letech. Také o její smrti se vedou spekulace a dodnes není jasné, co bylo její příčinou.

Doporučujeme

Články odjinud