Mandlové oči Archiv CNC

Mandlové oči Archiv CNC

Mandlové oči má Emma Watson Profimedia
Hluboké oči Archiv CNC
Hluboké oči má Julianne Moore Profimedia
Malé oči Archiv CNC
8
Fotogalerie

Oční linky vám dodají šarm: Jaké si vybrat a jak je tvořit podle typu očí?

Jestli jste ještě nepřišla na chuť očním linkám, je nejvyšší čas. Jsou elegantní, sexy a vykouzlí vám dokonalé oči. Právě ty jsou teď dominantou obličeje, když jeho větší část musíme téměř všude skrývat pod rouškou. Jak si vyrobit podmanivý pohled?

Výběr linky

Výběr linek samozřejmě závisí především na tom, co vám sluší a v čem se budete cítit přirozeně, takže je třeba zkoušet a testovat. Variant je ale víc a částečně vychází z textury, kterou si zvolíte. Dříve jedinou dostupnou kajalovou tužku postupně doplnily tekutá linka, gelová konzistence nebo fix. Jaký je rozdíl? S každou se pracuje trochu jinak, mají různou výdrž i výsledný efekt.

Zatímco nejobvyklejší a na vykreslení nejjednodušší jsou kajalové linky v tužce, linie s ní není tak výrazná a trvanlivost bývá poměrně krátká. To u linky ve fixu už lze mluvit o větší vytrvalosti i výsledném finiši a stejně tak si s ní poradí i úplní začátečníci. Náročnější na aplikaci bývají tekuté konzistence, na druhou stranu, jakmile získáte potřebný grif, odmění se vám vysoce pigmentovaným výsledkem a extrémní výdrží. Což ostatně platí i u linek gelových, ke kterým (pokud není součástí) je nutné dokoupit štěteček.

Jak si vytvořit kouřové oči k roušce podle Agáty Prachařové? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Mandlové oči

Nadělila-li vám příroda mandlový tvar očí, máte vyhráno. S linkami můžete experimentovat, jak chcete, protože slušet vám bude téměř všechno. Skvěle na vás bude vypadat kouřový efekt, který je hodně sexy a málokdo mu odolá. Jinak můžete zkoušet tenké i tlusté linky, nebojte se ani vnitřních linek a troufněte si také na jinou než černou barvu. Letos na podzim se nosí linky v modrém a bílém odstínu!

Pokračování 3 / 5

Hluboké oči

Pokud máte hluboce posazené oči, znamená to, že nadočnicový oblouk se téměř dotýká horního víčka. Nechcete-li, aby vaše oči působily zapadle, zapomeňte na široké linky. Naopak, vašemu tvaru očí nejlépe sednou úplně tenké čáry, které těsně přilnou k řasám. Nebojte se ale za koncem řas vytvořit z linky zobáček, který vám dodá pin-up look.

Pokračování 4 / 5

Malé oči

Malé oči se často vyznačují tím, že horní víčko lehce překrývá část oka, proto se může zdát, že působíte ospale. Právě tady ale linky dokážou zázraky a oko opticky zvětší. Stačí ve vnitřním koutku začít tenčí linkou, zhruba v půlce víčka ji rozšířit a do krajů vykreslit hodně širokou. Nebojte se kvůli optickému zvětšení pokračovat až za okraj oka. Na spodní linky zapomeňte, akorát byste si oči zase zmenšila.

Pokračování 5 / 5

Kulaté oči

Kulatý tvar očí působí něžně a nevinně. Pokud máte takový tvar, znamená to, že oko je téměř stejně široké jako vysoké a dlouhé. Budou vám slušet linky, u kterých začnete tenkou čárou ve vnějším koutku oka, v jedné třetině začnete rozšiřovat a v závěru bude linka široká á la šedesátá léta. Nemusíte se bát ani spodní linky, kterou začněte zhruba od poloviny spodního víčka a ve vnějším koutku ji spojíte s horní linkou.

Doporučujeme

Články odjinud