Od léčby hysterie po luxusní design: Vibrátory jako sexy dárky k Vánocům

2. 12. 2021
Doby, kdy se vibrátor tajil a schovával do šuplíku, jsou dávno pryč. Erotické hračky přestaly být tabu a co víc, dávno nevypadají kýčovitě a odpudivě, naopak. Vibrátory a satisfyery, které dnes seženete, jsou elegantní a oku lahodící pomůckou, takže je ráda vystavíte na odiv. Někdy totiž na první pohled ani není poznat, zda jde o hračku nebo dekoraci! Chcete si nějaký pořídit? Inspirujte se v galerii v úvodu článku, kde najdete kousky, které jsou před Vánocemi 2021 ke koupi.

Léčba hysterie

Věděla jste, že v minulosti byl vibrátor používán v lékařských ordinacích? Jakkoliv to zní šíleně, doktoři s ním léčili hysterii. Než ale přišel vibrátor na scénu, museli lékaři ženám k orgasmu dopomáhat ručně, což vedlo k namoženým rukám i zánětům šlach, až nakonec v roce 1869 dorazil pokrok. Namožené ruce a unavené prsty lékařů nahradil první mechanický masážní stroj, vibrátor poháněný párou, který vynalezl americký doktor Georg Taylor. Byl velký asi jako stůl a až přibližně za dvacet let páru nahradil elektrický pohon. Tam, kde elektřina nebyla, se používaly vibrátory na benzínový motor nebo nožní pohon.

Jak si vybrat svoji první erotickou pomůcku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Plnění úterních pracovních povinností půjde ztuha. Najednou vám schází nápaditost a kreativita. Prostě se nemůžete dostat tam, kam chcete. Nadřízený je k vám nevrlý, protože je zvyklý na…