Extra výkonný stimulátor na bod G i prostatu Gpop2 Unisex, Yoo.cz 1699 Kč Foto: Archiv firem

Extra výkonný stimulátor na bod G i prostatu Gpop2 Unisex, Yoo.cz 1699 Kč Foto: Archiv firem

Luxusní vibrátor "Diamant" pro stimulaci klitorisu a bradavek. Yoo.cz 1199 Kč Foto: Archiv firem
LELO Soraya Wave vibrátor s výběžkem, Ruzovyslon.cz 4899 Kč Foto: Archiv firem
Luxusní vibrátor s králíčkem ZALO Rosalie, Yoo.cz 5299 Kč Foto: Archiv firem
Oboustranný luxusní vibrátor ZALO Bess, Yoo.cz 2799 Kč Foto: Archiv firem
25
Fotogalerie

Od léčby hysterie po luxusní design: Vibrátory jako sexy dárky k Vánocům

Doby, kdy se vibrátor tajil a schovával do šuplíku, jsou dávno pryč. Erotické hračky přestaly být tabu a co víc, dávno nevypadají kýčovitě a odpudivě, naopak. Vibrátory a satisfyery, které dnes seženete, jsou elegantní a oku lahodící pomůckou, takže je ráda vystavíte na odiv. Někdy totiž na první pohled ani není poznat, zda jde o hračku nebo dekoraci! Chcete si nějaký pořídit? Inspirujte se v galerii v úvodu článku, kde najdete kousky, které jsou před Vánocemi 2021 ke koupi.

Léčba hysterie

Věděla jste, že v minulosti byl vibrátor používán v lékařských ordinacích? Jakkoliv to zní šíleně, doktoři s ním léčili hysterii. Než ale přišel vibrátor na scénu, museli lékaři ženám k orgasmu dopomáhat ručně, což vedlo k namoženým rukám i zánětům šlach, až nakonec v roce 1869 dorazil pokrok. Namožené ruce a unavené prsty lékařů nahradil první mechanický masážní stroj, vibrátor poháněný párou, který vynalezl americký doktor Georg Taylor. Byl velký asi jako stůl a až přibližně za dvacet let páru nahradil elektrický pohon. Tam, kde elektřina nebyla, se používaly vibrátory na benzínový motor nebo nožní pohon.

Jak si vybrat svoji první erotickou pomůcku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Cesta na výsluní

Začátek dvacátého století se nesl ve znamení extáze v praktickém balení a vibrátor byl normální součástí spotřebičů do domácnosti. Dokonce předstihl i elektrickou žehličku či vysavač, což trochu vypovídá něco o zájmech tehdejších hospodyněk a žen v domácnosti. Většinou byl součástí multifunkčního domácího robota, který měl různé nástavce, takže mixoval, šlehal, a když bylo třeba, v intimní chvilce vibroval. Tato zařízení provázely reklamní kampaně (Spotřebič, který ocení každá žena) a prodávali je v normálních obchodních domech.

Pokračování 3 / 5

Vibrační obrození

Teprve porno průmysl uvedl věci na pravou míru a dal najevo, že vibrátory skutečně slouží pro potěšení žen. Tyto erotické hračky hrály hlavní role v prvních erotických filmech, což namíchlo puritánské Američany, a reklamy na sexuální pomůcku rychle zmizely z časopisů i reklamních poutačů. Společnost už ale věděla, která bije, a vibrátory se staly vyhledávanou pomůckou. Za několik dekád vývoje si nyní beze strachu můžete vybírat z neuvěřitelného množství různých tvarů, barev, funkcí i designů tak, aby vaše uspokojení bylo dokonalé.

Největší rozruch v novodobé společnosti způsobila epizoda seriálu Sex ve městě, kdy se Charlotte stane doslova závislou na vibrátoru "zajíček" (The rabbit). Od té chvíle extrémně stoupla poptávka po tomto druhu vibrátorů, které zajišťují simultánní vaginální i klitoriální potěšení.

Pokračování 4 / 5

České zásluhy

Velká míra elegance byla erotickým pomůckám vetknuta i díky "šikovným českým ručičkám". Zásluhu na tom má designérka Anna Marešová, která za svůj vibrátor Whoop.de.doo získala prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award. O něco později pak vznikl také první potetovaný vibrátor, když si Marešová přizvala ke spolupráci úspěšného tatéra a umělce Lukáše Musila alias Musu, který vibrátor dozdobil svými kresbami.

Pokračování 5 / 5

Jaké vibrátory si vybrat?

Ženská těla jsou rozmanitá a každá žena vyžaduje jiné zacházení. Jelikož ale dnešní vibrátory nabízejí nejrůznější variace a kombinace funkcí a možností, není zas tak těžké najít si takovou hračku, která vám bude nejvíc vyhovovat. Pokud vám klasický vibrátor nepřináší ten správný požitek, můžete zkusit satisfyery nebo womanizery zaměřené pouze na stimulaci klitorisu vibracemi i podtlakem. Existují i klasické vaginální vibrátory kombinované s výběžkem na klitoris, některé dokážou dráždit také bod G. A co víc, řada z nich má hřejivou funkci, která vás rozpálí a ještě víc tak umocní slastné prožitky! Většinu svých nových kamarádů si snadno můžete vzít i na cesty, protože často vibrátor ani nepřipomínají, případně se prodávají v nenápadném obalu. Tak který pro vás bude ten pravý?

Inspiraci najdete v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud