Odborník radí: Jak se nezbláznit a neztloustnout na homeoffice

16. 3. 2021
Odborník radí: Jak se nezbláznit a neztloustnout na homeoffice
Kolotoč práce z domova a péče o děti způsobuje, že věčně nestíháme své povinnosti a vaření, a stravování tak snadno zanedbáváme. Jak to napravit radí Petr Havlíček ve videu v úvodu článku.

Současná situace přináší mnoho negativních emocí – stres, strach, ponorkovou nemoc s partnerem i dětmi a zároveň lidem chybí činnosti, které jim pomáhaly se za normálních okolností těchto negativních emocí zbavit. Jsou zavřená kina, restaurace i posilovny a i ty procházky už musí být velmi omezené. 

Mnoho lidí tak sahá po dobrém jídle, laskominách a alkoholu, aby aspoň na chvilku pocítili pocit štěstí. Ale protože zároveň nestíháme, konzumujeme potraviny, které patří do kategorie ultra průmyslově zpracovaných potravin. Ty jsou plné konzervantů, solí, barviv, tuků a sladidel. 

Ani jedno ovšem dlouhodobě nepomáhá, nadmíra konzumace alkoholu i jídlo před spaním narušují kvalitu spánku a kolotoč negativních nálad a únavy se roztáčí rychleji. 

Jak z tohohle kolotoče vystoupit a vytvořit si denní režim, který napomůže udržet se v psychické i fyzické formě, doporučí Petr Havlíček ve videu pod titulkem článku.

Další rady Petra Havlíčka najdete v pořadu Rozum v troubě na Mall.tv.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Skloubit pracovní povinnosti a rodinu začíná být na hraně vašich možností. Covidové zákazy vás limitují, a pak jste celkově rozladění. Zkuste se přizpůsobit a o problémech s partnerem více…

Nejčtenější články

Doporučujeme