Odejít, či neodejít při první facce? Jak poznat, že se jedná o domácí násilí?

27. 10. 2021
První facka uštědřená životním partnerem bývá obvykle mnohem více bolestivá pro duši než pro tělo. První facka je šok a svým způsobem i test, zklamání i ponížení, něco, co vám hlava zkrátka nebere. První facce je jednoduše těžké uvěřit. Lze vůbec facku či fyzický kontakt podobného rázu v partnerském vztahu „rozchodit“?

Od facky k domácímu násilí – intenzita se obvykle stupňuje

Samozřejmě, že lze první facku rozchodit – a možná i druhou a třetí – avšak je dobré si ujasnit, jakým směrem se pak ve svém životě a v partnerském vztahu vydáte. Pokud patří vaše domácnost mezi tzv. „italské“ a facky, urážky a možná i předměty poletují ovzduším v obou směrech, je opravdu pouze na vás, zda vám takový model soužití vyhovuje a učiní vás v životě spokojenou (a nejen vás, i vaše společné děti!).

Pokud „jižanský“ model soužití v žádném případě nevyhledáváte, pravděpodobně považujete fyzické násilí za vážný problém. A oprávněně! „Intenzita násilných incidentů se stupňuje a vede ke ztrátě schopnosti včas toto jednání zastavit a efektivně vyřešit narušený vztah,“ uvádí se kupříkladu na informačním webu Bílého kruhu bezpečí, který se různými formami domácího násilí zabývá. Je tedy velmi pravděpodobné, že čím déle budete setrvávat ve vztahu s prvky násilného chování, tím obtížněji budete podobné situace vyhodnocovat. Mnohem hůře se odchází po padesáti fackách než po té první či druhé.

Podívejte se na rozhovor o domácím násilí:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, měli byste se držet zkrátka a neutrácet. Při pohledu na bankovní účet zjistíte, že na tom nejste úplně ideálně. Pakliže chcete zabránit katastrofě, začněte šetřit. I když je…