Odhalte příznaky vážné nemoci včas a žijte bez rizika

6. 6. 2017 Reklama
Odhalte příznaky vážné nemoci včas a žijte bez rizika
Zákeřná rakovina a další vážná onemocnění jsou v současnosti stále větší hrozbou. Spousta lidí se především potýká se zanedbanou prevencí a pozdní diagnostikou. Na možnosti prevence a včasného odhalení vážných chorob jsme se zeptali PharmDr. Zdeňka Procházky, ředitele Edukafarm

Moje známá v Německu absolvovala vyšetření pomocí termografického přístroje, který odhalí již riziko vzniku vážné nemoci včetně rakoviny. Na jakém principu to funguje? Existuje takový přístroj v ČR?

Metoda je založena na snímání teploty bezdotykovou sondou z povrchu lidského těla, přičemž vychází z faktu, že tkáně zdravé a tkáně postižené například chronicky zánětlivou reakcí mají rozdílné teploty. Tato termoregulační diagnostika je skutečně daleko komplexnější a přesnější, jelikož získané údaje přepočte počítačový program do termovizního obrazu, na kterém lékař vidí, v jakém stavu se organismus nachází, na kolik procent orgány pracují či jsou poškozeny, jak funguje nervový, imunitní, kardiovaskulární, zažívací a další systémy, případně kde hrozí nebo jsou přítomny negativní či kancerogenní trendy.

Nutno dodat, že uvedená nová metoda je schopna měřit nikoliv pouze teplotní rozdíly, jelikož měří infra-elekktromagnetické vlny charakeristické pro tepelné záření jednotlivých buněčných systémů a orgánů. Využívá tepelné energie vyjádřené teplotními rozdíly v místech, která jsou projekcí vnitřních orgánů, odrážející fyziologický či patologický stav. Celá diagnostická metoda vychází z dříve prováděného výzkumu vědců z univerzity v německém Heidelbergu a k vysoké sofistikované míře dokonalosti ji dovedl vynikající německý fyzik narozený v Česku Ing. E. Motyka. Jeho termografický přístroj dnes reprezentuje reálnou možnost zasáhnout včas na úrovni prevence chorob a jejich léčby, respektive daleko dříve, než jak to umožňuje většina současných diagnostických a laboratorních metod, které zobrazí patologický problém de facto až v okamžiku jeho existence.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Genialita popsané diagnostické metody je založena na šetrném vyšetření bezdotykovou sondou, kdy počítač získá informace o reakci 632 bodů těla a termografický přístroj dynamické teplotní rozdíly matematicky vyhodnotí. Lékař pak získá naprosto přesnou diagnostickou pomůcku pro vyhodnocení stavu organismu a případnou následnou terapii. Samozřejmě, dynamické rozdíly se týkají odchylky od zdravé úrovně organismu, označované jako homeostáza. Homeostáza je nezbytná pro správnou funkci buněk, tkání a orgánů, a je tedy základním předpokladem zdraví. Organismus je v reálných podmínkách vystaven například psychickému či fyzickému stresu, alkoholu a škodlivým látkám v potravinách, jež mají tendenci vychylovat homeostázu například vlivem oxidativního stresu s následným chronickým zánětem. Tento negativní proces může probíhat subklinicky s postupným rozvojem chronických zánětlivých či degenerativních změn, které se až po delší době mohou projevit v podobě manifestních onemocnění včetně nádorů. Obrovským přínosem termografického měření je skutečnost, že z pořízených grafů lze tyto trendy s časovým předstihem diagnostikovat a doporučit preventivní či terapeutický postup.

Klepněte pro větší obrázek

Termografický přístroj pracuje pomocí speciálního skeneru bez dotyku pacienta a poskytuje lékaři okamžité výsledky. Existuje zatím na několika pracovištích v EU, kdy jedním z nich je inPHARM Clinic. Objednat se či získat více informací lze přímo na uvedené klinice (recepce@inpharmclinic.cz, tel.: 241 416 990, 724 521 161).

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne pracovní týden do své druhé poloviny, opadnou z vás zbytečné obavy i stres. Těšíte se na rande s milovanou osůbkou a připravujete plán sblížení. Pokud žijete v trvalém…

Nejčtenější články

Doporučujeme