Oko do duše okno

5. 10. 2010
Oko do duše okno
Lidé již po staletí věří, že oči jsou „oknem“ do lidské duše. Člověk totiž nemusí promluvit a přesto jeho oči mnohé prozradí. Navíc jsou oči nejvýraznějším prvkem obličeje, který vyjadřuje stav naší kondice, mysli a emocí…

Ženy jejich krásu zvýrazňují pomocí dekorativní kosmetiky, ale aby oči stále zářily krásou a zdravím, neměla by v každodenním ošetřování pleti chybět ani péče o pleť v okolí očí.

Kosmetička Hana Modrá odborná konzultantka značky Nivea vysvětluje: „Pleť v okolí očí neobsahuje téměř žádné mazové ani potní žlázy, proto je sušší, křehčí a zranitelnější.

Snadno ztrácí vodu a je náchylná k dehydrataci. Ta pak způsobuje, že se pokožka kolem očí začne ztenčovat, je mnohem citlivější a vznikají drobné vrásky. Je dokonce až 3x tenčí než na zbytku obličeje.

Proto se právě v těchto místech také velice rychle projeví vyčerpání, únava, nevyspání i nemoc. Pleť obličeje je navíc neustále pod náporem negativních vlivům vnějšího prostředí (chlad, vítr, slunce) a mimikou tváře. To všechno je příčinou, proč se první příznaky stárnutí projeví právě okolo očí.

Ať už jako jemné linky, drobné vrásky, váčky či otoky a tmavší kruhy pod očima. Stárnutí sice nelze nijak zastavit, ale pomocí správné péče a kombinací účinných přípravků lze jeho projevy viditelně zmírnit a pleti dopřát vše, co pro zdraví a krásu potřebuje.“

Krása pro oko Vzhledem k tomu, že pleť kolem očí má odlišnou strukturu než pleť obličeje, potřebuje také jinou péči. Vždy volte produkty, které jsou určené přímo na oční partie. Většinou na trhu bývají ve formě krému, séra, emulze či gelu. Vybírejte dermatologicky a oftalmologicky testované výrobky a neparfémované výrobky. Máte větší jistotu, že budou vhodné i pro velmi citlivé oči a nositelky kontaktních čoček.

Jaký přípravek si vyberete, záleží jen na vás. Vhodné produkty ale vybírejte také podle typu pleti, věku a problému, který potřebujete řešit. Nikdy nezapomínejte na odlíčení a to i v případě, že jste už hodně unavené. Jít spát bez odlíčení je největším kosmetickým hříchem! Pleti okolo očí to rozhodně neprospěje.

Nivea oční krém proti vráskám Q10 plus Zvyšuje obsah přirozeného koenzymu Q10 v pleti, bojuje proti vráskám zevnitř a viditelně pleť vyhlazuje. Obsahuje UVA a UVB filtry, které pomáhají podporovat vlastní obranu pleti. Minimalizuje tmavé kruhy pod očima. Cena 199 Kč.

Clinique All About Eyes Serum okamžitě osvěží zónu kolem vašich očí a jemnou masáží zmenší opuchlost, redukuje viditelnost tmavých kruhů a oblast kolem očí projasní. Považujte jej za nové řešení na váčky pod očima – osvěžující, nedráždivý. Cena 790 Kč.

Biotherm Aquasource Eye Perfection se stará o 24hodinovou non-stop hydrataci a působí proti jemným vráskám vznikajícím kvůli dehydrataci. Odstraňuje otoky očí a působí proti kruhům pod očima. Díky důmyslnému roll-on aplikátoru se třemi chladivými kuličkami umožňuje během aplikace zároveň i účinnou masáž okolí očí. Cena 890 Kč.

ČTĚTE TAKÉ:
Kubelková otočila: Raději se vdát, než žít na psí knížku


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na svou stranu jste využili všechno optimistické, co v sobě máte. Držte se také hesla, že štěstí přeje připraveným a nepouštějte se do unáhlených rozhodnutí. Posilte svou imunitu a dbejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme