Okořeňte si Valentýna afrodisiaky

2. 2. 2001
Pokud chcete svého milého překvapit a strávit s ním příjemný romantický večer při svíčkách s dobrou večeří, tak jste právě na správné stránce.

Okořeňte si Valentýna afrodisiaky 

Blíží se pomalu, ale  jistě Valentýn - svátek zamilovaných ( 14.února). Pokud chcete svého milého překvapit a strávit s ním příjemný romantický večer při svíčkách s dobrou večeří, tak jste právě na správné stránce. A abyste spolu prožili večer plný něhy a vášně, sáhněte po osvědčených pokrmech lásky, které zvýší sexuální apetit vašeho partnera.

Ano, pochopila jste správně, mluvím o potravinových afrodisiacích. Jejich název je odvozen od jména bohyně lásky Afrodity. Protože bohyně Afrodita vystoupila z moře, jsou veškeré mořské plody, především kaviár, považovány za pokrmy vzbuzující chuň na lásku. Příroda prý obdařila potraviny tvary, aby ukazovaly, k čemu jsou vhodné, tak například potraviny falického tvaru zvyšují plodnost, měkké a vlhké potraviny jako ústřice nebo fíky připomínají ženské genitálie apod.

Několik potravin, které lze k těmto účelům použít:

  • ústřice - pro svůj vysoký obsah zinku zvyšují obsah testosteronu
  • banán - pro svůj vysoký obsah draslíku a vitaminu B6 reguluje počet testosteronu v krvi
  • mrkev - typická potravina falického tvaru, bohatá na beta-karoten, ten si tělo přetvoří na vitamin A - složku pohlavních hormonů, navíc obsahuje přirozený estrogen ( další kořenová zelenina celer a petržel)
  • papája - traduje se o ní, že zvyšuje sexuální apetit, je bohatá na beta-karoten
  • fíky - vysoký obsah nyacinu (podporuje krevní oběh) a hořčíku (podílí se na tvorbě pohlavních hormonů)
  • koření jako hřebíček, skořice, muškát, pepř, zázvor, kari mají také tyto účinky
  • bazalkový olej - vhodný do koupele k uvolnění
  • červené maso - obsahuje hodně železa a dodává tělu energii - vliv na zvýšení potence

Přeji vám všem hezkého Valentýna!

Autor:Dana

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Užíváte si úspěšné dny a je docela možné, že jste nedávno slušně povýšili anebo se dočkali zvýšení platu. Neusínejte však na vavřínech, protože se omezí příliv energie. A to již brzy!…

Nejčtenější články

Doporučujeme