Okouzlující vlasy

6. 3. 2008
Okouzlující vlasy
Vlasy představují pomyslnou koruny krásny každé ženy. K tomu aby byl skutečnou ozdobou, nesmí postrádat sílu, lesk a zdraví. Ve znečištěném prostředí dnešních měst však spíše trpí a své dobré vlastnosti ztrácí. Proto se musíte zaměřit na jejich péči a věnovat své hřívě čas.

Rady od kadeřníků:

  • Před aplikací masky nebo jiného regeneračního přípravku je dobré vymačkat z vlasů přebytečnou vodu, aby mohly vlasy lépe absorbovat pečující složky kúry
  • Když vysoušíte vlasy ručníkem, mačkejte je, nikoli však frotýrujte, jinak by se mohly zacuchat a poškodit. Ideální je zabalit po umytí vlasy do turbanu, to je pro ně nejšetrnější, zejména v případě, že jsou dlouhé
  • Při vysoušení fénem nepoužívejte nejvyšší teplotu vzduchu, volte střední či nižší, abyste zabránili poškození a dehydrataci vlasů.

Zdravá dlouhá hříva

Ženy, které si nechávají narůst dlouhé vlasy, mají jeden problém. Zatímco vlas u kořínku je zdravý a celistvý, v délkách a koncích se snadno ztenčí a poškodí. Jakmile jsou vlasy silně poškozené, jedinou nápravou je ostříhání – a to je pro dlouhé vlasy prohraná bitva. Přesto nejsou dlouhé zdravé vlasy nedosažitelné.

Správně zvolená ucelená péče jim umožní zachovat si svou kondici a zdraví, takže si svůj sen o dlouhých vlasech můžete splnit. Krásné dlouhé vlasy nesou dvojí poselství: jednak výrazně přispívají k atraktivnosti vizáže a zároveň říkají mnohé o tom, jakou péči a úsilí jim věnujete. Proto budou dlouhé vlasy vždy něčím vzácným a ceněným. Tím, co by se mělo chránit a o co stojí za to pečovat.

Novinkou v péči o potřeby dlouhých vlasů je řada Lifetex Long Hair od Welly. V této linii najdete vše, co vaše hříva potřebujete pro zdraví a perfektní vzhled. Vše začíná již při mytí, kdy potřebujete vlas očistit, zbavit jej nečistot, ale zároveň nepoškodit jeho povrch. Regenerační šampón obsahuje mimo jiné mandlový olej, který zaručuje jemnost účinku a následnou hebkost. Nešetrné česání značně poškozuje povrch vlasu, který se následně láme, chybí mu lesk a jemnost. S tím se dokážete vypořádat s pomocí expresní krémové kúry s jojobovým olejem, která regeneruje, výrazně usnadňuje rozčesávání a zanechává vlasy poddajné a lesklé.

Pod sprchou však starostlivost o hřívu nekončí, tu je potřeba s její délkou úměrně zvyšovat. U vlasů totiž nejvíce trpí konečky, které jsou u dlouhých vlasů staré i několik let a nedostává se jim přirozené výživy jako kořínkům. S tímto problém si dobře poradí speciální sérum, která zacelí tuto velmi křehkou část. V této řadě tuto službu prokazuje speciální elixír na konečky s mandlovým olejem. A samozřejmě v řadě nechybí ani maska v podobě intenzivní proteinové kúry s výtažky z bambusu. Obnovuje ztenčené části vlasů bez objemu a poskytuje jim výživu, péči a hydrataci, aniž by je jakkoli zatěžovala.

Nepodceňujte sílu masky

Každé vlasy, ať již dlouhé či krátké vyžadují pozornost a s tím i spojený čas, který jim můžete nebo chcete věnovat. Bez zdravých a silných vlasů nikdy nedosáhnete perfektního účesu a s tím spojeného co nejlepšího celkového vzhledu. K tomu samozřejmě pomáhá jemné a pravidelné mytí, které zbaví vlasy nečistot a vyčistí také vlasovou pokožku, ale také následná péče, kterou není radno podceňovat. Velkou roli zde samozřejmě hraje také čas, v dnešním uspěchaném světě je vzácná každá minuta, kterou ušetříte.

Vstříc potřebám velmi zaneprázdněných žen, které však nechtějí kvůli nedostatku volného času zanedbávat svou image, přicházejí expresní přípravky, které dokáží v rekordně rychlém čase poskytnou stejnou starostlivost jako tradiční produkty, které je třeba nechat působit minimálně půl hodinu, čímž představují zdlouhavý způsob péče.

Garnier Fructis vytvořil Okamžitou vyživující masku - první masku, která šetří čas. Je výživná jako vlasová maska a její použití je rychlé a stejně jako kondicionér. Lehké „tající“ složení s koncentrovanými výtažky z ovoce okamžitě proniká do hloubky vlasů a posiluje 100 % vlasového vlákna. Maska působí okamžitě – vlasy jsou regenerovány během jedné vteřiny. Ihned po nanesení se oplachuje a její složení má i další výhody: dobře se nanáší a nezatěžuje vlasy, proto ji lze používat při každém mytí. Výsledkem jsou vlasy ošetřené do hloubky - hebké na dotek, silnější a 3x lesklejší. Jsou lehké, nadýchané a snadno se rozčesávají. V nabídce najdete čtyři masky pro potřeby každého typu vlasů, ať již jsou suché, jemné postrádající objem, chemicky ošetřované či vysušené a poškozené.

Stop padání

Vypadávání vlasů patří k přirozeným procesům našeho těla. Je důsledkem pravidelného obměňování buněk. Délka života lidského vlasu se pohybuje od 2 do 5 let. Během této doby prochází vlas třemi fázemi. První a zároveň nejdelší období se označuje jako růstové. Trvá několik let. V jejich průběhu se vlas vyvíjí a roste. V růstové fázi se nachází asi 80 procent našich vlasů. Poté vlasy vstupují do fáze přechodné. V krátkém časovém období přicházejí o výživu, zastavují růst a odumírají. Rychle nastupuje třetí, konečná fáze. Odumřelé vlasy se v průběhu několika měsíců dostávají do svrchních vrstev pokožky a postupně vypadávají.

Vlas se totiž za normálních okolností vyvíjí a roste v prostředí pružného kolagenu, který obklopuje vlasový váček. Dojde-li však k nepřirozeně nadměrné tvorbě kolagenu, která se ještě spojí s jeho tvrdnutím, nemůže vlas správně zakořenit, což vede k jeho nedostatečnému vyživení, následnému slábnutí a předčasnému vypadnutí. Ve ztvrdlém kolagenu již pak žádný další vlas nemůže vyrůst – vzniká pleš. Cílem je tedy zamezit tvrdnutí kolagenu a zároveň zajistit řádné vyživení vlasového kořínku. Jen poté mohou být vlasy husté a dokonalé vyživené.

V současné době přichází exklusivně do kadeřnických salonů L`Oreal Professionnel velmi účinný nástroj, pomáhající bohatě vyživit vlasový kořínek a podpořit tak sílu a hustotu vlasů. Je to nový šampon Density Advanced, který svým složením, obsahujícím OMEGA-6 a vitamíny B3 a B6, stimuluje buněčnou aktivitu u vlasového kořínku a posiluje tak vlas. Složka Omega-6 patří mezi esenciální mastné kyseliny. Omega-6 se postupně přetransformuje na lipidy a poté na ceramidy, čili na základní stavební látky vlasového vlákna. Vitamin B3 je pro organismus velmi důležitý, pomáhající mimo jiné udržet harmonickou funkci kůže. Vitamin B6 pomáhá při prokrvení buněk u vlasového kořínku a tím zajišťuje dokonalé vyživení vlasů. Kombinace těchto tří účinných látek tvoří velmi efektivní systém v každodenním boji proti vypadávání vlasů.

Vynikající účinky šamponu Density Advanced se projeví především ve spojení se systémem Aminexil Advanced. Ten využívá dvojitého principu účinnosti v boji proti vypadávání vlasů, kde hlavní složku tvoří Omega 6 nutri komplex. Nový šampon Density Advanced s Aminexilem Advanced ze Série Expert od L`Oréal Professionnel, spolu tvoří cílený a velmi efektivní program proti vypadávání vlasů.

Okamžitý lesk

Vlasy barvené nebo po melíru jsou velmi citlivé. Znečištěné ovzduší, slunce a časté mytí jsou hlavními příčinami ztráty intenzity barvy. Povrch vlasového vlákna se mění, vlasy postupně ztrácí lesk a barva svou intenzitu. Řešením je komplexní ošetření zaměřené na jejich ochranu, výživu a povrch.

Laboratoře L’Oréal Paris spojily aktivní výživnou složku a filtr odrážející světlo v systému Alpha Nutri-filter UV Light Shine, takže působí ve dvou úrovních. Nejdříve vlasy vyživí a uhladí a zanechají je tak hedvábné na dotek. Chrání také vlasové vlákno před vnějšími vlivy a zvyšuje jejich zářivost. Rozjasňující sérum je dokonalým doplňkem řady Elsève Color-Vive a nabízí barveným vlasům cílenou péči, která jim vrátí barevnou zářivost. Silikony zachovávají základní efekt barvení a podporují odolnost kutikul na povrchu vlasového vlákna. Barva neslábne, nemění se.

Na umyté a ručníkem vysušené vlasy použijte několik kapek séra, v závislosti na délce vlasů. Vetřete je po celé délce vlasů, věnujte zvláštní pozornost melírovaným pramenům a konečkům. Ideální k použití před fénováním. Sérum je možné nanést i na suché vlasy pro dosažení intenzivnějšího lesku.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V úterý se vám rozjasní všechno kolem vás a máte výbornou náladu. Nadřízený vám věří a komunikujete s ním lépe než s kolegy. V tomto ohledu si dejte pozor, ať vám nezačnou závidět. Je…

Nejčtenější články

Doporučujeme