Oldřich Navrátil: Herec s duší trampa je raději před kamerou než na jevišti

24. 6. 2022
Oldřich Navrátil je známý a oblíbený herec, který vytvořil desítky postav ve filmu i na divadelních prknech. Má skvělý vztah ke zvířatům, je soucitný, přátelský. Rád se směje a rád vaří, a to nejen pro svou rodinu, ale i pro své kolegy. Také ale zažil několik okamžiků, kdy mu do smíchu nebylo.

Dětství v Třebíči

Oldřich Navrátil se narodil v roce 1952 v Třebíči a celý život patří k patriotům tohoto města i kraje. „Třebíč, to je město mého srdce,“ propaguje ho, kdykoliv k tomu v nějakém rozhovoru dostane příležitost. Jeho táta byl instalatér, který musel vstávat brzy ráno do práce, a to i v zimě. Pro svého syna chtěl proto něco lepšího. „Chtěl, aby jeho syn byl v teple,“ vypráví Navrátil s tím, že tatínek si představoval, že Oldřich vystuduje ekonomickou školu a bude pracovat třeba někde ve spořitelně.

Ten ale nakonec nastoupil na gymnázium, kde byl podle jeho slov vynikající profesorský sbor. Po maturitě chtěl pokračovat na pedagogickou fakultu, ale jeden z jeho profesorů, malíř a spisovatel Ladislav Novák, ho přesvědčil, aby zkusil Janáčkovu akademii múzických umění. „Vzali mne napoprvé, což bylo štěstí, protože kdyby mi řekli, abych přišel za rok, už bych se znovu nepřihlásil,“ vzpomínal herec v rozhovoru v Českém rozhlase s tím, že divadlo měl přitom rád a zkoušel hrát jako ochotník.

Do Třebíče se načas vrátil, zrekonstruoval půdní byt v rodném domě a za prací dojížděl do Prahy, Ostravy nebo kam potřeboval. „Nemůžu bez Třebíče být. Všude jinde by mi něco chybělo,“ říkal tehdy.

Jak to má Oldřich Navrátil s kutilstvím? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Úterní pracovní tempo bude mimořádně plodné. Nadřízený je s vámi opět spokojený a vše se vrací do starých zajetých kolejí. Na povýšení však nepomýšlejte. Pokud toužíte po vyšším platu, tak…