Komentáře k článku zpět na článek

PavlaLuki 6. 4. 2016 | 09:23

souhlasím s konopnou kosmetikou cannaderm a s již zmiňovanou řadou natura :) je celá úplně skvělá, krásně voní a především je přírodní, takže za mě všechny palce hore :)

sharush 2. 11. 2015 | 19:59

kokosový olej používám hlavně na suché ruce a popraskané rty a pomáhá mi. Ale pravda je, že záleží na tom, o jaký olej se jedná, jestli je kvalitní. Nejvíce se mi osvědčil tenhle http/www.lekarna.cz/es-bio-kokosovy-olej-250ml/

iva.kamasova 3. 9. 2015 | 10:20

Protože mám vlasy melírováním suché a padají mi tak používám dobrý šampon Capillus s kofeinem a konopným olejem, na ten nedám dopustit, doporučila mi ho kamarádka.

karla01 17. 8. 2015 | 10:00

Přesně jak píšete, hned mě to napadlo, já vlastně taky používám oleje...To mě vůbec nenapadlo. Natura je kosmetika z konopného oleje. A je opravdu parádní.

jana.micova 11. 8. 2015 | 12:57

Já teda nevím,ale já používám vlastně kosmetiku z konopného oleje, která je dle mého úplně výborná, tak krásnou, vláčnou pokožku a pleť jsem nikdy předtím neměla.

Truda 30. 7. 2015 | 19:12

lebahu: Jojo, používala jsem to i na tátovu nohu. Měl na bérci tenoučkou kůži jako následek těžké růže, občas mu ji rehabilitační sestra roztrhla při masáži. Pochvaloval si, že má díky mému oleji kůži jemnou, vláčnou, taky masáží líp prokrvenou. Hlavní účinek měl asi ten základní mastný olej - asi víc než ty éterické. Ta pochvala mě těšila - byla od profíka, táta byl praktický lékař, obvoďák.

lebahu 30. 7. 2015 | 08:26
Truda 29. 7. 2015 | 23:05

lebahu: Jo, a až někoho zamknu v baráku, tak můžu tvrdit, že vyběluju pleť, ne? Pokud něčemu zabráním, to ještě neznamená, že dělám pravý opak. Vosk na povrchu jablka brání jeho vysychání, to ví každý zelinář i sadař. A tvrdí někdo z nich, že tenhle vosk "hydratuje"? To by pak musela "hydratovat" každá přehradní hráz. Jenže ani ony neobsahují svou vlastní vodu, dají se do provozu, až beton vyschne. .....................................Oleje používám běžně, díky masážím mám i skoro v padesáti jemné a mladistvé ruce. Lukanu nouzově na masáže, pokud není po ruce nic jiného. Jinak běžně oleje z Břeclavi - jak mastné, tak éterické. Spokojenost jak na kůži, tak na bolavé zranění nebo zuby, případně jako repelent.

lebahu 29. 7. 2015 | 20:51

Truda jsi vedle jak ta jedle. Olej opravdu může nepřímo hydratovat, uzamče vodu v pleti (komerční krémy nedělají taky nic jiného, nezavodňují, jenom mají většinou obsah silikonu, takže máš pocit okamžitě jemné pleti. Ovšem silikon vysušuje, takže budeš mazat o to víc a víc... taková skoro drogová závislost. Rafinovaná Lukana tě opravdu jeno zmastí a nic, rafinovaný olej se nevstřebává pokožkou prakticky vůbec. Co dělá ve střevech se nechci domýšlet, modleme se ať jenom projde skrz. Vyzkoušej třeba ten kokosový nebo arganový olej (lisované za studena!!!) a garantuju ti, že po žádném chemickém krému na pleť už nesáhneš.

Truda 29. 7. 2015 | 17:33

Může mi nějaká dobrá duše vysvětlit, jak může olej hydratovat? Mluvme česky - jsme přece Češi, není proč se stydět za rodnou řeč. Takže - olej zvlhčuje. Takže věc z principu mastná může něco zvlhčit. Fajn. A voda něco zamastit, ne?...........................Nic proti olejům, jsou úžasné a na kůži raději lukanu made in ze špajzu než jakýkoliv krém z minerálních olejů. Pokud něco neublíží tak jemné tkáni, jako je střevo, neublíží to ani kůži. A když se to tou kůží vstřebá, neublíží to tělu. V posledních dnech jsem někde slyšela nebo četla, že až polovina kosmetiky, která přijde na kůži, se vstřebá do těla. Fuj.....

Přečtěte si také

Horoskopy

Všechny rostliny sesbírané o svatojánské noci jsou svatým Jánem křtěné. Takovéto svatojánské koření…

Nejčtenější články