OLGA (35): Po měsíci se vrátil zpět od milenky. Jsem šťastná, ale úplně jsem vyhořela

6 komentářů

Sandra
14. ledna • 16:40

No....manžel už snad ví, co chce. Rozhodl se pro návrat k rodině. Manželka si celou dobu myslela, že ho chce zpátky, ale když se vrátil, není si jistá. Zajímavý přístup od obou hlavních aktérů. Takové vítězství manželky nad milenkou, které je diskutabilní. Kdyby nebyly ty děti, myslím, že by měla jasno i manželka. Takhle...je to otázka. Má mu být dobrá, když mu nový vztah nevyšel? Protože on se vrátil jedině proto. Měla by se rozhodnout sama za sebe. A nekoukat na to, co čekají děti, co čekají jejich prarodiče. Zde je jediné spravedlivé řešení, střídavá péče. Milé děti, milá babičko, milý dědo. Já jsem taky jen člověk. Děti mají tátu, táta nemá paní, a já mám dva týdny v měsíci pro sebe. Zdokonalit se v práci. Bavit se. Odpočívat. Nevařit. Dosyta se vyspat. Dělat si, co chci. Je hezké, že se tatínek rozhodl. Ovšem maminka má zrovna tak právo říct, to chci, to nechci. Už taková pěkná příležitost nebude...

Iva
15. ledna • 3:47

@Sandra : Napsala jste to skvěle, ale přesně, kdyby se s milenkou nerozesel, nevrátil by se. Ano děti ho potřebuji, ale ja být tou paní, uz bych mu nevěřila.. Zklamal důvěru a ta se těžko získává zpět.. Nechtěla bych ho už.

Sandra
15. ledna • 22:37

@Iva : No právě. Tohleto není jako ...měl jsem chuť zkusit jinou práci...ale odešel jsem ještě ve zkušební době...nevyhovovalo mi to a to. Nebo...koupila jsem nový robot, ale ještě jsem si nechala ten starý, dokud bude fungovat. Manželství může být do jisté míry i o rozumu. Ale je hlavně o citu. A k citu se nelze rozumem přimět. Láska buď je nebo není. To je jako kdyby partner partnerku po návratu z hospody tloukl a ona by ho milovala ten týden, kdy by k násilí nedocházelo,btreba z důvodu, že do hospody nemohl kvůli chřipce. Nelze milovat na povel, člověk sám sebe nepřesvědčí. Za mě - to měl odvahu přitáhnout zpátky? Styděla bych se. On spoléhá na to, že děti ho mají rádi a rodiče obou řeknou, no tak to překousni, snad tě neubude, zachovej dětem rodinu . Na místě té Olgy...v krásných 35 letech....bych se sakra cukala něco překousnout. Mlčet, vařit, prát, uklízet, starat se o společné děti. Pěkně péči a domácnost rovným dílem a myšlenky na sex ať si pán odpustí. Na ten bych si buď někoho našla a nebo, pokud teda o něho stojí, bych si sakra dala načas.

Moučka
14. ledna • 16:02

Návrat možný není , ne !

Kaja
14. ledna • 11:16

Pán je sobecký bezmozek ovládý pudy a emocemi. Ublížil tím 3 lidem, paní bych vřele doporučila najít kvalitní psychoterapii, odborník zváží i doplňující léčbu farmaky (psychiatr).Nějaký pocit nadhledu, odstupu, odemočnění ale bude přirozená reakce - prožila si emocionální otřes a vyčerpání, navíc ten parazit se vrátil do jejich světa, takže tělo (hlava) řekly: DOST. Chce to dát si čas, mít se ráda, dělat si radost, odpočívat… a pak se uvidí, pokud jde o rozhodnutí, zda parazita nechat žít s nimi nebo ne. A hlídat jeho finanční toky pro případ rozvodu, ona toho moc nevydělá, takže musí počítat s tím, že se může s dětmi dostat pod hranici chudoby, pokud se rozvede. Pokud není školství její srdcová záležitost, navrhuji najít si lépe placenou práci (začít se rozhlížet, dovzdělat se atd.). S malými školáky je hodně práce, ale každý rok je to lepší a lepší. Za rok, dva se citově odpoutá od bezmozka a začne se stavět na vlastní nohy. Nebo s ním zůstane, ale bude mít kariérní pojistku pro případ, že pán zase ztatí hlavu a bude jasné, že vztah má nulovou perspektivu.

128
14. ledna • 17:41

@Kaja: Ten vztah má nulovou perspektivu v každém případě. Dvě děti, první a druhá třída,jedno dokonce ADHD,to mejí OBA rodiče tolik práce a starostí,že na nic jiného není čas. A hlavně dítě s ADHD potřebuje stabilní a láskyplné prostředí, intenzivní péči,jinak je to na zbláznění. A pán se zdekoval k milence a teď se "vrátil". Negativa: 1) nevrátil se proto,že je "miluje",ale protože to s tou druhou nevyšlo. 2) jemu se nic nestalo,on si užíval vášně,sexu, žádné starosti, žádné stressy, žádné vyčerpání, žádný smutek,bolest,pocit zrady, ztráty bezpečí, zázemí,důvěry. 3) v důsledku toho nikdy nepochopí,jak je manželka zraněná a otřesená,tihle ubožáci se spíš naštvou a utečou znovu, neboť "chybí pozozumění a vášnivý sex a je to manželky vina". Pozitiva: 1) Olga si ověřila,že děti,práci i domácnost zvládne sama. 2) Má práci, má kde bydlet, má rodiče.3) Nemá co ztratit,manžel ji stejně nemá rád a kdykoli ji podrazí znovu. 4) Ten vztah skončil,co bylo, už se nevrátí,pokud bude vztah pokračovat,zcela jinak. Zázemí, bezpečí,důvěra,intimita,všechno je pryč,Olga se zcela oprávněně cítí vykolejená a nesmí nic lámat přes koleno. Teď má hlavní úkol- musí bý připravena na to, že kdykoli může ze dne na den sama živit a vychovávat děti. Musí se věnovat sama sobě,snažit si zvýšit kvalifikaci a tuhle kapitolu života uzavřít.Takže-pán se "vrátil"to je moc hezké,ale žádná hypotéka, žádné dluhy, každý své peníze,rozdělit povinnosti,spoléhat jen na sebe. A možná to ošetřit i právně. Ten vztah už stejně nebude stát za nic.

Doporučujeme

Články odjinud