Olga Havlová: První dáma v džínách a s cigaretou

14. 1. 2018
Olga Havlová: První dáma v džínách a s cigaretou
Česká republika žije v posledních týdnech a dnech volbou prezidenta. My se na českou politiku podíváme z té příjemnější stránky. Zavzpomínejte s námi na oficiálně první dámu svobodné České republiky Olgu Havlovou!

Měla drsné dětství

Olga se narodila v roce 1933 v Praze na Žižkově v dělnické rodině jako Šplíchalová. Její dětství bylo tvrdé a drsné, musela doma hodně pomáhat, zvláště když v jejích šesti letech otec opustil rodinu. Její matka měla ráda divadlo a film, takže často chodila s dětmi na odpolední představení. Zřejmě právě tady se Olga zamilovala do divadla.

Byla samorost, nedělala si o životě žádné iluze, měla střízlivé názory, byla praktická a někdy dost hubatá. Její prostořekost a otevřenost jí zůstaly až do smrti. Později právě tohle její manžel Václav Havel vyzdvihl. „Potřeboval jsem korektora mých potrhlých nápadů a oporu mých veřejných dobrodružství.“

Když se její starší sestře narodilo brzo po sobě pět dětí a její muž ji opustil, nastoupila Olga. Pomáhala sestře, jak se dalo, a právě v téhle době si zřejmě vypěstovala smysl pro odpovědnost. Měla velmi silný vztah k rodině a právě ona byla považována všemi za osobu, která se o všechny postará.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Během týdne jste byli stále v trapu a doma se moc neohřáli. Teď byste se proto měli zaměřit na rodinné vazby. Uvidíte, že strávíte hezký den, jenom si všechno nesmíte hned zprotivit.…

Nejčtenější články

Doporučujeme