Olga Schoberová: Česká „Bardotka“, která přebrala muže i Barbře Streisand

2. 6. 2022
Foto: archiv
Olga Schoberová: Česká „Bardotka“, která přebrala muže i Barbře Streisand | Foto: archiv
Je jí sedmdesát devět let a v životě jí stačilo natočit pouhých dvaadvacet filmů, aby se z ní stala hvězda. Nikdy přitom neměla herecké ambice, herečkou se vlastně stala náhodou. Jednou zaskočila za svou sestru, která se živila jako modelka, a její sex-appeal nezůstal bez povšimnutí. Dostala první nabídku na filmovou roli v Kachlíkově snímku Bylo nás deset a dál už to šlo samo.

Udělala ji Winnifred v parodii Limonádový Joe

Narodila se v roce 1943 rodičům, kteří oba pracovali jako úředníci. I Olga směřovala k podobné profesi, vystudovala střední ekonomickou školu a po maturitě pracovala jako fakturantka. Jenže pak zastoupila na módní přehlídce svou sestru a tam si jí všimli i filmaři. Byla přitažlivá a velmi sexy. Dostala nabídku, aby si zahrála ve filmu Bylo nás deset, pak přišla malá role ve sci-fi snímku Ikarie XB1 a její životní role, která ji proslavila – Winnifred v parodii Limonádový Joe z roku 1964.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pokud zůstane v sobotu celý den doma, tak si psychicky nepomůžete. Hvězdy vám totiž nepřejí a partnerská krize se prohlubuje. Nejlepší bude, když vyrazíte někam na výlet a spolehnete se na…

Nejčtenější články

Doporučujeme