Olga Schoberová: Česká „Bardotka“, která přebrala muže i Barbře Streisand

10. 5. 2019
Olga Schoberová: Česká „Bardotka“, která přebrala muže i Barbře Streisand
Je jí sedmdesát šest let a v životě jí stačilo natočit pouhých dvaadvacet filmů, aby se z ní stala hvězda. Nikdy přitom neměla herecké ambice, herečkou se vlastně stala náhodou. Jednou zaskočila za svou sestru, která se živila jako modelka, a její sexappeal nezůstal bez povšimnutí. Dostala první nabídku na filmovou roli v Kachlíkově snímku Bylo nás deset a dál už to šlo samo.

Udělala ji Winnifred v parodii Limonádový Joe

Narodila se v roce 1943 rodičům, kteří oba pracovali jako úřednici. I Olga směřovala k podobné profesi, vystudovala střední ekonomickou školu a po maturitě pracovala jako fakturantka. Jenže pak zastoupila na módní přehlídce svou sestru a tam si ji všimli i filmaři. Byla přitažlivá a velmi sexy. Dostala nabídku, aby si zahrála ve filmu Bylo nás deset, pak přišla malá role v scifi snímku Ikarie XB1 a její životní role, která ji proslavila – Winnifred v parodii Limonádový Joe z roku 1964.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Půlka pracovního týdne je tady jako nic a vy se v plnění náročných pracovních úkolů doslova vyžíváte. Momentálně vám sedí mnohem více fyzická námaha než intelektuální činnost. Vyzkoušejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme