Olivový olej jako krém, tělové mléko, odličovač očí, balzám a kúra na vlasy v jednom

Olivový olej jako krém, tělové mléko, odličovač očí, balzám a kúra na vlasy v jednom
Olivový olej je silný přírodní antioxidant bohatý na nenasycené mastné kyseliny, vitaminy E a A. Zklidňuje podrážděnou pokožku, má zvláčňující a regenerační účinky. Udržuje hebkou, pružnou pleť a má blahodárné účinky na naše tělo.

Olivový olej je získaný z oliv (Olea europaea) lisováním či jinými mechanickými postupy. Je používán především při výrobě pokrmů, v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Konzumace olivového oleje je považována za zdraví prospěšnou, protože obsahuje mono-nenasycené mastné kyseliny a vitamíny.

Jak se sklízí olivy, aby se zachovali všechny vitamíny?

Pro lisovaní olivového oleje se sklízí olivy tradičním způsobem, tj. tlučením dlouhou palicí do větví stromů. Olivy padají do rozprostřených plachet pod stromem. Sklizeň trvá od listopadu do ledna v závislosti na odrůdě a stupni zralosti. Poté se olivy očistí a rozemelou, takto zpracované se dostanou do lisů, kde z nich vzniká olej, který se po přefiltrování plní do lahví. Olej musí být vylisován do čtyř dnů od sklizně, aby byla zachována jeho kvalita a především všechny látky v olivách obsažené.

Již dlouho hledáte přípravek, který byste mohla použít nejlépe na celé tělo? Chcete mít krém, tělové mléko, odličovač na oči a pleť, balzám na vlasy a kúru na roztřepené konečky v jednom, a aby to bylo čistě přírodní? Tak honem do obchodu a kupte si láhev olivového oleje, protože to je přesně to, co budete potřebovat „vše v jednom a zázrak na počkání“.

Řasy

Chcete lehce zvýraznit vaše řasy a přitom je i vyživit? Pak místo řasenky použijte olej. Kápněte si ho trochu na prst a pak jím přejeďte řasy. Dodáte jim výživu, ale budou i výraznější jako po bezbarvé řasence.

Odličování

Vezměte si vatový tampón na odličování, namočte ho do teplé vody, vymačkejte a kápněte na něj olivový olej. A pak už postupujte jako u odličování při použití klasických odličovadel. Olivový olej výborně odličuje řasenku, stíny, tužky na oči i make up.

Krém a tělové mléko

Při používání oleje je důležité jeho spojení s vodou – díky tomu se olej snadno roztírá a také ho můžete nanést na tělo v malém množství a přitom rovnoměrně, takže nejste mastná, ale naopak se olej pěkně vsákne.

Používejte ho místo krému – namočte si ruce, kápněte na ně olej, promněte a pak už jen naneste na obličej. Stejný postup aplikujte i na zbytek těla – vždy namočit ruce, pak olej a pak rozetřít všude na kůži. Bude krásně vyživená, hebká a příjemná na dotyk.

Koupel

Zapomeňte na pěny do koupele, jednak vysušují kůži, a pak – kdo by se chtěl koupat v chemickém koktejlu? Raději si do vody kápněte olivový olej. Přidat můžete i další ingredience jako bylinky, například levanduli nebo mateřídoušku, mléko, jogurt nebo med. V takové lázni se to nejenom krásně relaxuje, ale budete mít i hebkou a vláčnou kůži. Stačí se pak jen otřít do osušky a nebudete se ani muset mazat dalším krémem.

Vlasy

Zábal na vlasy jednou týdně, v hlavní roli olivový olej, případně citronová šťáva a vejce. Vše smíchejte dohromady, naneste na vlasy, dejte si na ně igelitovou čepici (stačí igelitový pytlík), vše zabalte do ručníku – aby byly vlasy v teple a zábal mohl lépe působit a vstřebávat se. Po dvaceti minutách umyjte šampónem – opláchnutí nestačí, vlasy by byly mastné. Vlasy se budou to této kúře krásně a snadno rozčesávat.

Nehty

I nehty a kůžička na nehtech potřebují čas od času ošetřit a vyživit. Vetřete si silnou vrstvu oleje do nehtů, promasírujte kůžičku a pak i celé ruce. Navlečte si igelitové rukavice (nebo si opět vystačíte s igelitovým pytlíkem), navlečte si rukavice a nechte působit podle časových možností, čím déle, tím lépe. Pak si je sundejte a přebytečný olej odstraňte papírovou utěrkou.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Den Evropy vnímáte pozitivně, na chvíli vás odvede od nepříjemných profesních myšlenek. Jezdíte prstem po mapě, zajímáte se o památky a dějiny. Vylepšíte svůj všeobecný přehled a budete na…