Olympijská helma Aleše Valenty vynesla Nadaci Archa Chantal 200.000 korun

3. 6. 2002
Olympijská helma Aleše Valenty vynesla Nadaci Archa Chantal 200.000 korun
Helma olympijského vítěze v akrobatickém lyžování Aleše Valenty vynesla Nadaci Archa Chantal 200.000 korun. Částku za cennou olympijskou relikvii věnovala nadaci během slavnostního otevření areálu AcrobatPark ve Štítech u Šumperka společnost Henkel ČR.

Olympijská helma Aleše Valenty vynesla Nadaci Archa Chantal 200.000 korun

Klepněte pro větší obrázek Helma olympijského vítěze v akrobatickém lyžování Aleše Valenty vynesla Nadaci Archa Chantal 200.000 korun. Částku za cennou olympijskou relikvii věnovala nadaci během slavnostního otevření areálu AcrobatPark ve Štítech u Šumperka společnost Henkel ČR. Právě její lepicí páskou Power Tape totiž zamaskoval Aleš Valenta při svém finálovém skoku v Salt Lake City sponzora na helmě, když mu techničtí komisaři za nedovolenou reklamu hrozili diskvalifikací z olympijských her.   "Firma Henkel ČR měla o moji helmu zájem od začátku, ale protože nechci bohatnout na rozprodeji svých svršků, vymysleli jsme společně lepší řešení - poukázat peníze na charitativní účely. To, že jsme vybrali Nadaci Archa Chantal, není náhoda, protože tato nadace realizuje sympatický projekt na zútulnění prostředí dětských zdravotnických zařízení a získané peníze použije konkrétně pro nemocnici v Šumperku, kde jsem se narodil," komentoval předání dvousettisícového šeku Aleš Valenta.

Výše částky, kterou firma Henkel ČR věnovala za olympijskou helmu, potěšila i prezidentku Nadace Archa Chantal, herečku Chantal Poullain-Polívkovou. "Od Aleše Valenty to bylo gesto hodné olympijského vítěze a jsem ráda, že se firma Henkel ČR ukázala být tak štědrým dárcem. Pro nás tyto peníze znamenají obrovskou pomoc, kterou využijeme při realizaci projektu Barevný svět. V nemocnicích by se totiž nemělo léčit jenom tělo, ale i bolavá duše, proto se snažíme z neosobních dětských nemocnic vytvořit podmanivé prostředí, které pozitivně působí na psychiku malých pacientů. Kompletní úpravou interiérů se tak nemocniční pokoje mění třeba v ostrov pokladů s mořem, palmami a papoušky na stěnách," představila záměry projektu nadace Chantal Poullain-Polívková.

"Náš příspěvek ve prospěch Nadace Archa Chantal krásně zapadá do globální firemní koncepce podpory 125 dětských charitativních projektů, kterou iniciovala společnost Henkel při příležitosti 125. výročí svého založení. Henkel ČR již v jejím rámci věnoval prostřednictvím Nadace Terezy Maxové českým kojeneckým ústavům a dětským domovům finanční podporu a produkty v celkové hodnotě 375.000,- korun. Je morální povinností silnějších a úspěšných podporovat ty, kteří to potřebují," uvedl Dr. Robert Klos, prokurista společnosti Henkel ČR.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepolevujte ze svých nároků a vyburcujte se k ještě lepším výkonům. Jen tak se dostanete opět na hvězdnou dráhu. Kariéra sice stagnuje, ale nadřízený vám plně věří. Stačí přijít s dalším…

Nejčtenější články

Doporučujeme