Olympijský stadion v Londýně čeká 80 tisíc diváků

2. 7. 2012
Olympijský stadion v Londýně čeká 80 tisíc diváků
Sportovní událost letošního roku je za dveřmi. Pojďte se s námi podívat na několik zajímavostí o moderním olympijském stadionu v Londýně, kde hry zanedlouho vypuknou.

Sporty: slavnostní zahájení a zakončení, atletika

Umístění: jižní strana Olympijského parku

Vzdálenost od olympijské vesnice: 2 km

Kapacita: 80 000 diváků

Soutěžní dny: 3.–12. srpna

Počet medailových disciplín: 43

Sportovců: 1 700

Dokončení výstavby: srpen 2011

Londýnský Olympijský stadion je postaven z materiálů, které jsou až o 75 procent lehčí než materiály, z nichž jsou vystavěny jiné stadiony po celém světě. Základy tvoří nízkouhlíkový beton a průmyslový odpad, který obsahuje o 40 procent méně uhlíku než obvykle. Heslo stavbařů Olympijského stadionu bylo „redukovat, repasovat, recyklovat“.

Spodní část stadionu tak nesedí na ocelové konstrukci,ale v „misce“ na zemi. Stavba začala v květnu 2008 a byla dokončena po třech letech. Z celkové kapacity 80 000 míst bude po olympijských hrách 55 000 sedaček odebráno. Stadion má kromě sportovních akcí posloužit po hrách také jako místo pro hudební koncerty a jiné společenské akce.

Zdroj: Převzato z knihy Londýn- olympijský průvodce 2012Tuto knihu, společně s dalšími tituly naleznete na

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastává celkem povedený den. Partnerský vztah je v limitu a vy jste rádi, že máte hádavé období za sebou. Kdoví, třeba si užijete příjemnou noc. Však jste milostný život v poslední době…

Nejčtenější články

Doporučujeme