On-line rozhovor s Honzou Daňkem

4. 12. 2003
On-line rozhovor s Honzou Daňkem
Už dlouho moderuje ranní vysílání na Radiu Impuls. „Nedávno jsem zjistil, že už je to víc jak čtyři roky!!“ Co to obnáší? Hlavně vstávat brzy ráno, krátce po čtvrté hodině. „Leckomu se asi protočí oční panenky, ale je to o zvyku“, říká Honza a doplňuje: „ale mě to vážně vyhovuje. Jen si představte, kolem poledne už máte volno, mířím za přáteli nebo na schůzky a mám na sebe čas. Pravda, občas se dostaví krize. A tak si prostě odpoledne zdřímnu a je to…“.

Honza pracuje ráno s informacemi, což je poměrně náročné. Ale naštěstí nemoderuje sám. Pomáhá mu kolegyně, rosnička Jitka Vlková, která také pročítá noviny a časopisy. Zprávy pravidelně připravuje a čte Hanka Albertová a od Nového roku přibude nový sportovní moderátor. Celý ranní tým tvoří téměř desítka lidí, kteří spolu s editorem dohlíží na hladký průběh ranního Impulsu.

„Když mám volno, třeba po čtrnácti dnech intenzivní práce, nejraději si doma lehnu a pustím si hudbu nebo film. Velice si užívám taky obyčejné „nicnedělání“, říká Honza Daněk o tom, co dělá ve volném čase. Protože je blázen do moderních technologií, dělává si radost mobilními telefony. Když se objeví nový model, musí ho mít. A taky kino, to je jeho velká vášeň. Naposledy se mu líbil film Okno naproti a nevynechal ani poslední Matrix Revolutions. „Mám rád, když mám volný víkend a můžu vyrazit na výlet“. Honzu baví poznávat Českou republiku. Jezdí do jižních Čech, také na severozápad, všechna ta krásná lázeňská města, ale i půvabnou jižní Moravu nebo trochu surovější severomoravský region. „Líbí se mi v Ostravě“, říká.

V posledních měsících objevil nového koníčka a to je vaření! Zvládne výborně kořeněné steaky a skvělé těstoviny. Dělá je přesně tak, jak je dělají Italové. S nadšením připravuje zeleninové saláty. Olivový olej, vinný ocet, muškátový oříšek, bazalka – to jsou ingredience, které v „jeho“ jídlech najdete téměř vždy. „Musím se přiznat že mám rád sladké. V poslední době se to projevuje na mojí postavě, takže se snažím ovládat…“, přiznává s úsměvem Honza Daněk.

1. část odpovědí Honzy Daňka

Kitty: Co když neovládnete sladké vy, ale sladké ovládne Vás? Honza: Tak to by byl průšvih. Slyšel jsem, že na tom je spousta lidí závislých. Ale bohudík, nepropadám žádným návykům, takže se nebojím, že mě sladké ovládne!

Helena: Jaké to je, plnit "manželské povinnosti" s vědomím, že vstáváte ráno tak příšerně brzy? Nepřejde Vás někdy chuť? Honza: Přiznám se, že sexu se prostě nevzdávám! I když se musím přiznat, že představa divokého večírku do půlnoci a potom vášnivého milování někdy do rána nehrozí - spíš výjimečně.

Linda: Ahoj Honzo, me by hlavne zajimalo jakou bych mela polozit otazku abych moderovani s tebou vyhrala? :)... zadna otazka neni tak zajimava jako sama nabidka. Honza: Co třeba otázka, co je pro tebe v životě "nejšťavnatější":-))To je spontánní odpověď, neberte ji vážně:-)

Martina: Máte krásné příjmení, které v přírodě symbolizuje nádherné a statné zvíře. A proto mi nedá se nezeptat, když už jste tím Daňkem s velkým D, zda se cítíte býti spíše daňkem mezopotámským, nebo evropským? Honza: Jsem jednoznačně kříženec! Mezopotámie i starý kontinent se vě mě mísí už od narození! Cítím to a někdy je to k nevydržení:-)

Hanah: Proč si myslíte a z čeho usuzujete, že dívka či žena s nejzajímavější nebo nejvtipnější otázkou bude ta nejvhodnější kandidátka pro hodinové moderování ve Vašem rádiu? Honza: Je to hra. Prostě, soutěž. Napadla mě a proto jsem zvolil tuto formu výběru. Samozřejmě jsou pro mě zajímavá a velmi důležitá i jiná kritéria. Takže, netřeba hlubokých analýz - je to "jen" hra:-) Děkuji za pochopení..

Stále máte možnost posílat Honzovi otázky. Pokud budete mít zájem, můžete si dokonce zkusit moderovat “Ranní Impuls“ s Honzou Daňkem.

Vaše otázka: ANO, chci zkusit moderovat „Ranní Impuls“ spolu s Honzou Daňkem.

Nejste příhlášen(a)Pro zaslání otázky je nutné se zaregistrovat a přihlásit."; login("http://zabava.dama.cz/clanek.php?d=3550"); } ?>

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, na pracovišti vládne dusná nálada a máte na tom také vinu. Nyní s vámi nechce nikdo spolupracovat, protože jste náladoví a neklidní. Už se přes to přeneste, vždyť to s vámi…

Nejčtenější články

Doporučujeme