Ondřej Havelka nerad klepe kosu ve spacáku

26. 12. 2011
Ondřej Havelka nerad klepe kosu ve spacáku
Za názvem diváckého hitu Divadla Kalich Zločin v Posázavském Pacifiku se skrývá „hudební retrokomedie živě provázena originálními písněmi toužení a dálek z první republiky“. Je pod ní podepsána osvědčená autorská dvojice Ondřej Havelka – Martin Vačkář, která se tentokrát zaměřila na fenomén trampingu v Čechách.

Činí tak s nadsázkou, která pravověrné trampy neurazí a diváky netknuté přírodou jistě k této tématice připoutá.

Ostatně samotný spoluautor a režisér inscenace Ondřej Havelka přiznává, že se mezi milovníky trampingu rozhodně počítat nemůže. „Chtěli jsme se vrátit k naší milované první republice, přemýšleli jsme, který žánr populární hudby té doby by měl tentokrát dominovat, až jsem dostal nápad, že bychom mohli zkusit žánr, který jsem dosud příliš neprobádal, to jest české trampské a kovbojské písně dvacátých a třicátých let. Tak jsme začali hledat námět, po nějakém čase jsme to s Martinem Vačkářem zase probírali a já jsem plácnul: Co kdyby se to jmenovalo Zločin v Posázavském Pacifiku, to by mohlo táhnout, zkus k tomu vymyslet nějaký děj.

A stalo se. Čili hudební žánr určil téma, já osobně jsem k trampingu velmi zdrženlivý. Klepat kosu ve spacáku a ještě k tomu jej sdílet s mravenci, to není nic pro mě.“

Pokud se něčím při komedii Zločin v Posázavském Pacifiku otřásá hlediště, pak to určitě není „kosa“, ale smích a rytmus půvabných písní. Příběh továrnické dcerky Luizy, která vyráží do divokých pikovických hvozdů, jimiž teskně hučí Sázava, si zkrátka nesmíte nechat ujít. „Budete trnouti a o sličnou hrdinku se obávati na pikovické dráze železniční, v opuštěném srubu osady Ontário, v obávaných peřejích řeky Sázavy i v neprostupných lesích plných divé zvěře. Poblíž je však neohrožený jinoch, ošlehaný větry oceánů, s vždy dobře nabroušeným tomahawkem v ruce,“ prozrazuje Ondřej Havelka.


Nechcete hubnout sami? Navštivte náš FITweb.cz!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ode dneška nad vámi drží ochrannou ruchu Venuše, a proto počítejte s pracovním úspěchem i milostným souzněním. Tento týden je plný příjemných překvapení a vy si je opravdu užíváte. Jen…