Ondřeje Brzobohatého těší úspěch na Jezerce

19. 1. 2013
Ondřeje Brzobohatého těší úspěch na Jezerce
Své třicáté narozeniny slaví na počátku února Ondřej Brzobohatý, autor hudby k historicky prvnímu muzikálu Divadla Jezerce Já, Francois Villon. Jedním z dárků je pro skladatele i to, že příběh středověkého rebela patří k neoblíbenějším titulům na této scéně.

Spolu s ním vytvořili tuto původní českou novinku, kterou uvidíme v únoru celkem třikrát, Jiří Hubač a Pavel Vrba. Francouzského básníka ztělesňuje mladý herec a zpěvák Martin Písařík, Kateřinu, hlavní ženskou postavu, hraje Petra Vraspírová. Režie se ujal Radek Balaš.

„Je to muzikál se vším všudy. Zpívá se v něm naživo, a protože hudební základy nahrál autor hudby Ondřej Brzobohatý s velkým orchestrem, jsou herci vybaveni špičkovými mikroporty. Hlavním tématem hry je touha po svobodě a po lásce,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

„Příprava muzikálu byla výjimečná hned z několika důvodů. Jedním z nich bylo to, že se mi ozval Jiří Hubač. Napsal příběh Villona, kterého jsem shodou okolností miloval už od malička. Dalším zážitkem pro mě byla spolupráce s textařem Pavlem Vrbou,“ vzpomíná Ondřej Brzobohatý.

Před rokem se pak začal Villon na Jezerce zkoušet. „Byl jsem spokojený, že jej režíroval právě Radek Balaš. Při realizaci jsme museli divadlo tak trochu přizpůsobit muzikálu. To samo o sobě bylo také dobrodružství,“ vyznává se skladatel.

Na své třicátiny nechystá Ondřej Brzobohatý žádný velký večírek. Narozeniny obvykle nijak zvlášť neslaví. „Asi zajdeme s kamarády na pivo, žádnou slávu bych z toho nedělal,“ říká. A třicítku nepovažuje ani za nějaký přelom ve svém životě. „Čísla nikdy nebyla mým kamarádem,“ dodává skladatel, jenž v těchto dnech tráví dovolenou na Šumavě.

Muzikál Já, Francois Villon, který je věnován nedávno zesnulým Jiřímu Hubačovi a Pavlu Vrbovi, uvede Divadlo Na Jezerce 1., 10. a 16. února. Více na: www.divadlonajezerce.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ranní vstávání je pro vás boj, protože se necítíte ve své kůži. Jen vzpomínáte na své předchozí úspěchy a podléháte melancholii. Jakmile to nezastavíte, přestane se vám úplně dařit.…

Nejčtenější články

Doporučujeme