Online půjčka aneb potvrzení o příjmu je dnes už nutností

10. 2. 2020 Prezentace klienta
Online půjčka aneb potvrzení o příjmu je dnes už nutností
Krátkodobá půjčka může být určena naprosto na cokoliv, poskytovatelé se neptají na konkrétní účel.

Snaha o co nejnižší míru administrativy – přesně to se zračí u moderních úvěrů, které přinášejí na trh nebankovní poskytovatelé. Stejně tak je důležitá i rychlost vyřízení, v mnoha případech lze hovořit pouze o minutách, takže žadatel může po vyplnění a odeslání formální žádosti o půjčku čekat velmi rychlou odezvu. Současně je ale zapotřebí, aby do této žádosti nahrál také potvrzení o příjmu, čímž potvrdí, že na splácení bude mít dostatek prostředků. Zda je penzista, OSVČ nebo například klasický zaměstnanec, už přitom není tak podstatné.

Půjde to samozřejmě i bez dlouhého čekání

Dnešní online půjčka umožňuje bezproblémové vyřízení z pohodlí domova, klienti nemusejí vážit osobní schůzky, volat na placené infolinky nebo obecně dlouho čekat. Naopak, díky internetu a možnostem, která dává také legislativa, je možné vyřídit celou žádost o úvěr během několika málo minut. Ve hře je totiž jen krátký kontaktní formulář, kde je nutné, aby se žadatel představil a potvrdil svou totožnost a přidal navrch ještě potvrzení o trvalém příjmu. Žádost se pak začne neprodleně vyřizovat, schválení je mnohdy formalitou – samozřejmě za předpokladu, že jsou všechny zadané údaje v pořádku. U některých poskytovatelů není nutnou podmínkou ani státní občanství, tudíž si může půjčit peníze i cizinec, jenž v ČR například dlouhodobě pracuje a má zde hlášené trvalé bydliště.

Bezúčelový charakter půjčky je dnes samozřejmostí

Prověřování klientů není příliš složité ani zdlouhavé, i když nové zákony vyžadují potvrzení o příjmu, jde zejména o ochranu spotřebitele před nabídkou, která by jej mohla zavést v krajním případě až do nepříjemné dluhové pasti nebo dokonce exekučního řízení. Každý zájemce o nebankovní půjčku by proto měl zvážit vlastní možnosti a mít jistotu, že dokáže dodržet dohodnutý splátkový kalendář bez větších problémů. Výhodou pak jistě je, že půjčka na cokoliv nevyžaduje dokládat a potvrzovat konkrétní účel, k němuž peníze poslouží. Je totiž jen na zvážení samotného žadatele, jestli zaplatí složenky, nakoupí si elektroniku, bílé zboží nebo cokoliv dalšího. Má v tom vlastně naprostou svobodu…

Pracující student, živnostník nebo zaměstnanec?

Půjčit si může vlastně každý, kdo splní základní požadavky poskytovatele. Kromě dokladu o příjmu to je ze zákona ještě plnoletost, vyžadováno je obecně také trvalé bydliště na území České republiky a vlastní bankovní konto, které je vedené u libovolné tuzemské banky. Mobilní telefon a emailová adresa jsou pak samozřejmostí. Smlouva je obvykle krátká a stručná, bez dalších dodatků nebo nejasností, což umožní rychlé jednání. Papírování je omezeno na minimum, což ušetří poměrně dost času a potěší ve finále nejen klienty.

Jak poznat férového poskytovatele půjček?

Na trhu se pohybují různé firmy, je zde celá řada poskytovatelů nebankovních úvěrů. Jak si mezi nimi vybrat? Nejde samozřejmě jen o úroky, nabízené doplňkové služby, jako je například odklad splátek za poplatek a tak podobně. Měli byste mít jistotu, že jednáte se společností, která opravdu nemá co skrývat. Co si například ověřit?

  • České sídlo. Ideálně, pokud je v některém z velkých českých měst, nabízí se zejména Praha.
  • Nevyžaduje poplatky hrazené dopředu, ještě před schválením smlouvy a výplatou na účet.
  • Jde o známou společnost? Pokud ano, bude o ní k dispozici na internetu spoustu faktů.

Pokud máte jasno, není jistě co řešit. Poskytovatel by měl být i držitelem licence ČNB pro poskytování spotřebitelských úvěrů, pak víte, že jednáte s transparentní společností, která má všechny potřebné parametry pro dlouhodobé působení na trhu. Samozřejmě ale v každém případě zvažte, jestli půjčku opravdu potřebujete – možná se rozhodnete jinak, možná požádáte o nižší částku, než jste původně zamýšleli. Jde o jediné, dostát svým závazkům bez problémů a včas!

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Uchvátili jste nejen šéfa, ale také kolegy. Tak pohodovou spolupráci jste už dlouho nezažili. Přikloňte se k těm nejlepším výsledkům, jinak budete na sebe naštvaní. I když jedete na plné…

Nejčtenější články

Doporučujeme